ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KGHM nie obawia się zamieszania związanego z cenami energii
21.08.2019r. 14:30

Spółka nie zdecydowała jeszcze z jakiego mechanizmu rekompensat skorzysta - tych przewidzianych w ustawie o cenach energii czy odrębnych przepisów dedykowanych przemysłowi energochłonnemu - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Sytuacja związana z cenami energii nie wpływa na nas negatywnie. Cieszymy się, że w jakiejś skali będziemy mogli skorzystać z bodźców zewnętrznych w postaci mechanizmu rekompensat - stwierdził Marcin Chludziński, prezes KGHM, odpowiadając na pytanie BiznesAlert.pl.

Zaznaczył, że spółka stawia również na zwiększenie niezależności energetycznej. - W naszej strategii założyliśmy też zwiększenie niezależności energetycznej i osiągnięcie 50 procent tej niezależności poprzez inwestycje w zielone źródła i inne źródła energii. To pozwoli nam również na zapewnienie efektywności finansowej - powiedział.

Jak podkreśliła Katarzyna Kreczmańska-Gigol, wiceprezes ds. finansowych, KGHM obniżył już koszty energii o rekompensaty, które ,,są pewne dla spółki". - Są jeszcze przepisy, które nie weszły w życie, więc rekompensaty mogą ulec raczej zwiększeniu, a nie zmniejszeniu - stwierdziła.
Przedstawiciele KGHM zaznaczyli, że koncern nie podjął jeszcze decyzji czy skorzysta z mechanizmów rekompensat przewidzianych w ustawie o cenach energii czy odrębnych przepisów dedykowanych przemysłowi energochłonnemu.

- KGHM zakontraktował już część energii na 2020 rok. Część energii zostanie zakupiona na giełdzie - powiedział Radosław Stach, wiceprezes zarządu ds. produkcji.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE