ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Alkohol sposobem na globalne ocieplenie?
28.08.2019r. 18:03

Wydajne przerabianie dwutlenku węgla na alkohol może pomóc w rozwiązaniu problemów dotyczących środowiska naturalnego - informuje pismo "Nature Communications". Austriaccy naukowcy udoskonalili elektrochemiczną metodę przekształcania dwutlenku węgla w alkohole.

Naukowcy z uniwersytetu w Linzu udoskonalili metodę przekształcania dwutlenku węgla w alkohole - metanol lub etanol (ten pierwszy jest trujący). Produkcja alkoholu z CO2 metodą elektrochemiczną była możliwa już wcześniej, jednak dotychczasowe metody miały niewielką wydajność.

Austriacki zespół zsyntetyzował zawierającą jony kobaltu cząsteczkę z trzema resztami glikolu polietylenowego przyłączonymi do grup mezofenylowych. Cząsteczka ta pełni rolę katalizatora w procesie elektrokatalitycznej redukcji dwutlenku węgla. Najwydajniej zachodzi ona przy odczynie umiarkowanie kwaśnym. Zawierające kobalt cząsteczki umieszczone są na elektrodzie wykonanej z "papieru" z włókna węglowego.
Dwutlenek węgla należy do najważniejszych gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za globalne ocieplenie. Zdaniem autorów produkcja alkoholu z dwutlenku węgla to "zrównoważona strategia rozwiązania narastającego kryzysu energetycznego, która jednocześnie może złagodzić zanieczyszczenie środowiska".

Planowane są testy na duża skalę w pilotażowym zakładzie.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: max 29.08.2019r. 10:16
Akurat to popieram albowiem alkohole sa znacznie bezpieczniejszym paliwem - bardziej wszechstronnym niż Wodór ( do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: kreatywny innowator 29.08.2019r. 10:29
nie prościej użyć ziemniaków lub żyta?
po wcześniejszym opatentowaniu'
StartUP i do przodu
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 29-08-2019r. 14:17 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE