ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Delikatne wzrosty notowań gazu ziemnego w USA
30.08.2019r. 09:38

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Sierpień na rynku gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych jest miesiącem wzrostów. Zwyżki notowań gazu w USA nie są jednak znaczące - od paru tygodni notowania tego surowca w zasadzie odreagowują spadki z ostatnich kilku miesięcy. Obecnie notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych poruszają się w okolicach 2,27 USD za mln BTU.

Wzrost notowań gazu ziemnego w USA w tym tygodniu jest napędzany obawami dotyczącymi Huraganu Dorian, który przemieszcza się obecnie nad Atlantykiem w stronę Florydy. Uderzenia wiatru mogą bowiem być na tyle mocne, aby wpłynąć na wydobycie gazu ziemnego w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Na razie są to jedynie spekulacje, jednak wystarczą, aby sprzyjać stronie popytowej na rynku tego surowca.

(600x400)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

Niemniej, nawet jeśli zaobserwujemy obniżenie produkcji gazu ziemnego w USA, to najprawdopodobniej będzie ono przejściowe - a to oznacza, że również zwyżki notowań tego surowca mogą nie utrzymać się na długo bez wsparcia innych czynników. Póki co wzrostowym akcentem na rynku gazu jest także upalna pogoda w wielu częściach USA, która pozytywnie wpływa na popyt na gaz ziemny w celach klimatyzacyjnych.

Warto jednak pamiętać o szerszej perspektywie dla cen gazu ziemnego, która nie sprzyja długotrwałym wzrostom cen tego surowca. O ile popyt na gaz w USA systematycznie rośnie, to podaż również jest ogromna - na tyle duża, że zaspokaja popyt z nawiązką.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE