ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Wejście w życie ceł na import amerykańskiej ropy do Chin
02.09.2019r. 10:38

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po tąpnięciu notowań ropy naftowej podczas ostatniej sierpniowej sesji, wrzesień na rynku tego surowca rozpoczyna się od spokojnej konsolidacji w okolicach piątkowego zamknięcia. Notowania ropy Brent oscylują w okolicach 59 USD za baryłkę, podczas gdy ceny amerykańskiej ropy WTI poruszają się w okolicach 55 USD za baryłkę.

Dzisiejsze Święto Pracy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie prowadzi do zmniejszonej aktywności inwestorów północnoamerykańskich, co sprawia, że dzisiejsza sesja może upływać pod znakiem relatywnie niewielkiej płynności i mało wiarygodnych zmian notowań. Niemniej, nie oznacza to, że na rynku ropy naftowej niewiele się dzieje z fundamentalnego punktu widzenia.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Wczoraj w życie weszły niedawne postanowienia USA i Chin w kwestii narzucenia ceł na kolejną porcję dóbr będących przedmiotem wzajemnego handlu. Dla rynku ropy naftowej istotne jest przede wszystkim to, że cłami objęto import amerykańskiej ropy naftowej do Chin. Ten surowiec nie był obejmowany cłami wcześniej i obecnie pojawiły się obawy, że wprowadzenie ceł negatywnie wpłynie na popyt na amerykańską ropę.

Dodatkowo, negatywnym akcentem na początku tygodnia okazały się informacje przekazane przez agencję Reuters, pokazujące wzrost produkcji ropy naftowej w OPEC. W sierpniu wzrosło wydobycie ropy naftowej w Iraku i Nigerii, a zwyżki te były większe niż spadki produkcji w Arabii Saudyjskiej czy Iranie. Na razie są to dane wstępne, jednak jeśli potwierdzą się w późniejszych raportach, będą one mieć negatywny wpływ na ceny ropy naftowej.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE