ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Ropa Brent tkwi w coraz węższym przedziale
02.09.2019r. 11:37

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ropa Brent tkwi w coraz węższym przedziale w miarę, jak prognozy przyszłego popytu przysłania coraz większa niepewność. Przy wsparciu cięć produkcji OPEC i spadku zapasów ropy amerykańskiej rynek zdołał się ustabilizować, mimo iż Chiny zapowiedziały nałożenie pięcioprocentowej taryfy celnej na import ropy ze Stanów Zjednoczonych z dniem 1 września.

Przez cały sierpień ropa Brent kilkakrotnie podejmowała próby umocnienia, jednak za każdym razem natrafiała na opór w okolicach 61,50 USD/b. Wraz z trendem spadkowym z kwietnia to właśnie ten obszar musi zostać przebity, aby umożliwić pokrywanie krótkich pozycji i wykorzystujące impet transakcje kupna. Jednak mimo iż prognoza techniczna uległa poprawie, nadal dostrzegamy problemy na horyzoncie ze względu na ryzyko recesji sygnalizowane załamaniem rentowności światowych obligacji i odwróceniem amerykańskiej krzywej dochodowości.

(800x476)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE