ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Były kontrahent pozwał spółkę zależną Tauronu
02.09.2019r. 15:34

Spółka Amon pozwała firmę Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa z grupy Tauron, domagając się 29 mln zł odszkodowań wraz z odsetkami ustawowymi. Były kontrahent zarzuca PE-PKH niewykonanie umów sprzedaży energii, związanych z farmą wiatrową w miejscowości Łukaszów - podał Tauron w komunikacie.

Amon domaga się kwoty 27,4 mln zł, ze względu na niewykonanie przez PE-PKH umowy sprzedaży energii wytworzonej przez farmę wiatrową w miejscowości Łukaszów w okresie od 25 września 2017 r. do 31 lipca 2019 r.

Drugie żądanie odszkodowania, w wysokości 1,6 mln zł, dotyczy niewykonania przez PE-PKH umowy sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia, będących potwierdzeniem wytworzenia energii elektrycznej przez farmę wiatrową w miejscowości Łukaszów w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do końca 2017 r.

PE-PKH przystąpiła do analizy treści pozwu.
"Wstępna ocena żądań pozwu i jego uzasadnienia wskazuje na ich bezzasadność" - napisano w komunikacie Tauronu.

O wypowiedzeniu przez spółkę zależną umów długoterminowych, m.in. firmie Amon, Tauron informował w marcu 2015 roku. Grupa podała wówczas, że przyczyną wypowiedzenia umów było naruszenie ich postanowień przez kontrahentów, polegające na odmowie przystąpienia w dobrej wierze do renegocjacji warunków umów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE