ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE CMS
CMS


KOMENTARZE CMS

Kolejne awanse w kancelarii CMS
04.09.2019r. 13:04

Do grona counseli w kancelarii CMS awansowali Mateusz Wosiek oraz Andrzej Zając z zespołu nieruchomości i budownictwa, a także Maciej Ziółkowski z praktyki energetyki i projektów infrastrukturalnych.

"Nominacje te są potwierdzeniem wieloletniego doświadczenia oraz wysokich kompetencji Mateusza, Andrzeja i Macieja, którzy wchodzą w kolejny etap rozwoju zawodowego w ramach naszej kancelarii. Jest to także nasze zobowiązanie do inwestycji w dalszą rozbudowę zespołów oraz oferty usług doradczych dla klientów - podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS.


Mateusz Wosiek, radca prawny, specjalizuje się w transakcyjnym prawie nieruchomości oraz prawie administracyjnym związanym z procesem inwestycyjnym.
Od blisko 10 lat doradza inwestorom nieruchomościowym w zakresie nabycia, sprzedaży, sprzedaży i najmu zwrotnego, transakcji JV, zarządzania i komercjalizacji nieruchomości komercyjnych, w tym budynków biurowych, obiektów magazynowych i logistycznych, centrów handlowych oraz hoteli w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu złożonych procesów deweloperskich, zwłaszcza dla klientów z sektora logistycznego, przemysłowego i odnawialnych źródeł energii.

Jego obszar specjalizacji obejmuje ponadto kompleksowe doradztwo związane z zarządzaniem projektami nieruchomościowymi, w tym w szczególności negocjowanie różnych rodzajów umów najmu oraz umów operacyjnych.

W ostatnim czasie pracował m.in. przy takich projektach jak sprzedaż najwyższego budynku biurowego w Krakowie, budowa jednego z większych centrów logistycznych przy Autostradzie Wolności, czy negocjacje umowy najmu dla pierwszego butiku luksusowej marki modowej w Polsce.
Z CMS związany od 2010 r., ukończył studia prawnicze oraz podyplomowe studium obrotu nieruchomościami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Andrzej Zając, adwokat, z ponad 10 letnim doświadczeniem w obszarze transakcji nieruchomościowych, finansowania oraz prowadzenia procesów deweloperskich.
Doradza przy realizacji przedsięwzięć deweloperskich (w tym tworzenie joint-venture i proces deweloperski) oraz przy transakcjach sprzedaży nabycia aktywów i spółek logistycznych, biurowych, komercyjnych i hotelowych.

Współpracował z klientami z branży nieruchomościowej, bankowości i finansów, produkcyjnej, FMCG, energetycznej i sektora wydobywczego.
W ostatnim czasie pracował przy takich projektach, jak sprzedaż obiektów biurowych w centrum Warszawy, budowa i pakietowa sprzedaż portfolio magazynów, nabycie i finansowanie hotelu w Krakowie, a także sprzedaż obiektów biurowych w Krakowie.

W CMS od 2017 roku, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Maciej Ziółkowski, radca prawny, od ponad 11 lat doradza największym polskim i międzynarodowym firmom z branży energetycznej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz klientów z sektora odnawialnych źródeł energii w kwestiach transakcyjnych i projektowych. Z sukcesami wspiera również klientów z branży ropy i gazu, zwłaszcza w prowadzeniu złożonych procesów inwestycyjnych.
W ostatnim czasie Maciej pracuje przy projektach typu offshore realizowanych na Morzu Bałtyckim, przede wszystkim w zakresie kwestii związanych z budową podmorskich gazociągów, platform wiertniczych na morzu, jak również na rzecz spółek, planujących budowę morskich farm wiatrowych. Ostatnio doradzał także klientom przy nabyciu kilku lądowych farm wiatrowych, w tym przy jednej z największych transakcji na rynku OZE w Polsce - nabyciu i budowie farmy wiatrowej Jasna o mocy 132 MW.

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też doradztwo przy realizacji nowych obiektów przemysłowo-chemicznych oraz bloków energetycznych. Maciej specjalizuje się również w przygotowywaniu i negocjowaniu skomplikowanych kontraktów budowlanych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Florydy i UW. Z CMS związany jest od 2007 roku.

Nominacje counselskie weszły w życie od 1 lipca 2019 r. Ponadto awans na stanowisko starszego prawnika otrzymało dziesięć osób, do grona associate dołączyło pięciu prawników, a na stanowisko prawnika zostały promowane trzy osoby.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

O CMS
CMS - to jedna z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce, należąca do sieci CMS - szóstej na świecie pod względem liczby prawników.
W Polsce ponad 160 prawników CMS wspiera klientów usługami doradztwa prawnego i podatkowego we wszystkich obszarach prawa i sektorach gospodarki. Nasze zespoły w Warszawie i Poznaniu działają w ramach międzynarodowej sieci 74 biur zlokalizowanych w 42 krajach na całym świecie. Do naszych klientów należą zarówno międzynarodowe koncerny, jak i największe polskie przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne, instytucje finansowe i sektor publiczny. Dzięki specjalizacji sektorowej prawników CMS nasi klienci otrzymują kompleksową wiedzę o aktualnych wyzwaniach i trendach w danej branży, a także wsparcie zespołu, który rozumie specyfikę prowadzenia działań biznesowych w poszczególnych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów regulowanych. Najważniejsze obszary doradztwa prawnego to: energetyka, infrastruktura i finansowanie projektów, fuzje i przejęcia, private equity, postępowania sporne i arbitraż, nieruchomości i budownictwo, finanse i bankowość oraz własność intelektualna i nowe technologie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE