ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Poznaniu trwa termomodernizacja szkół
09.09.2019r. 05:41

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego prace termomodernizacyjne zakończono w pięciu placówkach w Poznaniu. W kolejnych pięciu jeszcze trwają, zaś osiem jest przygotowywanych na rozpoczęcie prac.

Jak podkreśliła prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Justyna Litka, "korzyści z termomodernizacji jest wiele; to przede wszystkim oszczędności wynikające ze zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego budynku, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania".

"Ważne są także aspekty ekologiczne. Energooszczędne rozwiązania stosowane przy termomodernizacji pozwalają zredukować emisję zanieczyszczeń i substancji szkodliwych dla środowiska. Ocieplenie ścian zewnętrznych wiąże się również z odnowieniem elewacji, a to poprawia estetykę budynków" - dodała.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wskazała, że wraz z końcem wakacji roboty termomodernizacyjne zakończyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, Szkole Podstawowej nr 64, Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych oraz Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. W innych pięciu szkołach prace będą kontynuowane w taki sposób, by jak najmniej przeszkadzały w prowadzeniu zajęć.
"W budynku Zespołu Szkół Łączności trwają roboty związane z dociepleniem budynku i wymianą instalacji centralnego ogrzewania. Wykonawcy deklarują, że zajęcia w szkole będą mogły się odbywać. W gmachach szkół podstawowych nr 2 na os. Jagiellońskim, 20 na os. Rzeczpospolitej, 46 przy ul. Inowrocławskiej i 61 przy ul. Szczepankowo ukończono już modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ocieplenie stropodachów. Trwa ocieplanie ścian i wymiana okien. W trakcie roku szkolnego ekipy remontowe będą pracowały w tych szkołach popołudniami, po zakończeniu zajęć" - podała spółka.

Na rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych czekają także kolejne placówki oświatowe w Poznaniu. Spółka zapewniła, że niebawem rozpocznie się opracowywanie audytów energetycznych dla szkół podstawowych nr 19 (na os. Oświecenia), 67 (na os. Batorego), 77 (przy ul. Dmowskiego) i 89 (przy ul. Sochaczewskiej), zespołów szkolno-przedszkolnych nr 5 (na os. Kosmonautów) i 8 (na os. Bolesława Śmiałego), Technikum Energetycznego przy ul. Dąbrowskiego, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy ul. Szamarzewskiego.

Spółka poinformowała, że audyty tych placówek będą podstawą do określenia zakresu prac termomodernizacyjnych koniecznych m.in. do uzyskania dofinansowania oraz "najkorzystniejszego finansowo efektu ekologicznego".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE