ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Impact mobility rEVolution'19 w Katowicach - zapowiedź nowej ery motoryzacji
09.09.2019r. 12:10

9 i 10 października innowacje ze świata mobilności zabłysną na scenie Impact mobility rEVolution'19. To w Katowicach pojawią się kluczowi liderzy biznesu, nauki, administracji oraz startupów, nadający tempo tej rewolucji.

2 biliony USD do 2040 r. - tyle, zdaniem analityków Accenture, warta będzie przestrzeń gospodarcza, jaką wytworzy przesiadka ludzkości na e-samochody. Nic więc dziwnego, że to właśnie elektromobilność jest jednym z najgorętszych tematów w ekonomii w ostatnich latach. Zdaniem wielu ekspertów, gospodarki i społeczeństwa, które szybko i sprawnie przejdą w tryb zeroemisyjnego transportu nadadzą ton pozostałym. A w tym wyścigu liderami są nietuzinkowi gracze. Np. tacy, którym nie w smak pozostawać w cieniu Elona Muska.

W swojej historii wprowadziłem już samochód elektryczny na publiczne drogi. Zatem jestem pewien, że Fisker Inc. będzie zarabiał już rok po debiucie SUV-a i przejdę do historii jako ten, który umasowi samochód elektryczny - twierdzi Henrik Fisker, jedna z gwiazd Impact mobility rEVolution'19, rzucająca wyzwanie Tesli.

Wielcy obecni

Wielkich nazwisk i marek w Katowicach z pewnością nie zabraknie - w końcu to jedno z tych wydarzeń, które przyciągają swym rozmachem i ambitnym rozkładem jazdy. To największa w regionie impreza poświęcona mobilności, przemysłowi transportowemu, zaawansowanym technologiom i zielonej energii. Swój akces do niej już zgłosiło kilkaset firm, dziesiątki start-upów i ponad 200 speakerów z całego świata. Thorsten Schäffler (FlixBus), Stefan Ytterborn (Cake) czy Kevin Noertker (Ampaire), a także Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii), Filip Grzegorczyk (Tauron), Paweł Borys (PFR) oraz Kazimierz Karolczak (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia) to tylko ułamek z bogatej listy speakerów. Czego się nie robi dla 5-tysięcznej publiczności? Uczestnicy Impact mobility rEVolution'19 będą mieli do dyspozycji 4 sceny na potrzeby 6 ścieżek tematycznych takich jak e-mobilność, finansowanie i inwestycje (w tym w formule partnerstwa publiczno-prywatnego), mobilności w miastach, mobilność jako usługa, czysty i zrównoważony transport oraz zielona fabryka.

Apetyt lidera

W Katowicach nie zabraknie też wysokich rangą przedstawicieli lidera światowej motoryzacji Grupy Volkswagen. Koncern z Wolfsburga właśnie w zeroemisyjnych napędach, samochodach w sieci, nowych modelach biznesowych oraz rozwiązaniach dla smart city widzi swoją przyszłość. I nie zawaha się tego deklarować właśnie w Katowicach.

Plany uwzględniają 22 mln elektrycznych samochodów wyprodukowanych przez Grupę do 2028 r., 70 elektrycznych modeli w ofercie do 2025 r. i 30 mld EURO inwestycji w elektryczną rewolucję do 2023 r. Jesteśmy przekonani, że zmierzamy w dobrym kierunku, świadczy o tym 10 000 rezerwacji na model ID.3 - samochód elektryczny nowej generacji Volkswagena - zebranych w ciągu zaledwie 24 godzin. Klientów przekonuje połączenie osiągów, jakości, wyposażenia i ceny. Będziemy mieli niebawem ofertę elektrycznych samochodów dla każdego - uważa Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu w Volkswagen Group Polska.

Obecnie ok. 40 proc. z aut Grupy Volkswagen, które trafiają na polskie drogi jest finansowane przez Volkswagen Financial Services. W przypadku samochodów elektrycznych liczba aut kredytowanych bądź leasingowanych przez VWFS niemal podwoi się i wyniesie ok. 80 proc. - Jesteśmy gotowi na e-rewolucję. Naszym celem jest przygotowanie jak najlepszych rozwiązań finansowania aut elektrycznych, zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów prywatnych. Dlatego jeszcze w tym roku w naszej ofercie znajdą się dedykowane tym pojazdom rozwiązania. Jednym z ważniejszych jej elementów będzie zdjęcie z klientów ryzyka związanego z utratą wartości auta po zakończeniu umowy. Innymi słowy po jej ustaniu samochody będzie można zwrócić lub odkupić po wcześniej ustalonej cenie - mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektor departamentu marketingu i brand managementu Volkswagen Financial Services.

Impact mobility rEVolution'19 to wszystko co ważne i nowe m.in. w zeroemisyjnych napędach, samochodach w sieci, zielonej energii, nowych modelach biznesowych i rozwiązaniach dla smart city.

Zarejestruj się:
https://impactcee.com/mobilityrevolution/2019/
impactcee.com

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE