ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Zapraszamy na panel PGNiG o innowacjach w energetyce na V Kongresie Energetycznym
09.09.2019r. 12:47

Branża energetyczna należy obecnie do najbardziej innowacyjnych. Wymóg stosowania coraz to efektywniejszych rozwiązań, nowoczesnych technologii, a także dynamika zmian tego sektora sprawiają, że ta gałąź gospodarki obfituje w największą liczbę nowatorskich rozwiązań.

Innowacje, które wyznaczają obecnie trendy i wpływają na kształt sektora energetycznego są związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych, stałe ulepszanie technologii magazynowania energii, czy rosnącą popularność i efektywność kosztową paliw alternatywnych.

Już teraz wiele firm sektora energetycznego zwiększa znacząco nakłady na innowacje i badania starając się znaleźć jak najlepsze i efektywniejsze rozwiązania. Wydaje się, że w nadchodzących latach szczególnym zainteresowaniem branży powinny cieszyć się rozwiązania związane z magazynowaniem energii, smart grids, usługami cyfrowymi czy energetyką prosumencką. Wyzwaniem dla sektora jest również rozwój ekomobilności, jako flagowego przedsięwzięcia polskiego rządu.

Przestrzeń do dyskusji o innowacjach to dzisiaj konieczność na takich wydarzeniach jak V Kongres Energetyczny, dlatego w tym roku wspólnie z PGNiG przygotowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący Wpływu innowacji na transformację energetyczną - tłumaczy Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu DISE.

W panelu dyskusyjnym, przeprowadzonym drugiego dnia Kongresu - 26 września o godzinie 11:30, zostaną poruszone takie zagadnienia jak: działalność innowacyjna w sektorze gazu, paliw i energetyki, rola innowacji w strategiach krótko- i długoterminowych przedsiębiorstw w branży.

W panelu udział wezmą: Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju PGNiG, Grzegorz Należyty, członek zarządu oraz dyrektor Gas and Power w Siemens Polska, Piotr Rudzki z PwC Advisory oraz Aneta Wilmańska, dyrektor przedstawicielstwa PGNiG w Brukseli oraz wiceprzewodnicząca EU Committee w ramach IOGP.

PGNiG jest Partnerem Strategicznym V Kongresu Energetycznego w obszarze Gazownictwo.
DISE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE