ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Krótkoterminowa prognoza techniczna dla ropy naftowej sygnalizuje poprawę
09.09.2019r. 13:29

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Mimo iż prognozy techniczne wykazują oznaki poprawy, zarówno ropa WTI, jak i ropa Brent nadal mają trudności z oddaleniem się od poziomów odpowiednio 55 USD/b i 60 USD/b.

Różnica pomiędzy cenami kontraktów z pierwszego miesiąca i odroczonych nadal wykazuje deport, co zwykle oznacza, że cena wspiera wąski rynek. Jednak pomimo wsparcia w postaci aktualnego popytu i podaży rynek obawia się ryzyka związanego z przyszłymi wydarzeniami. Przede wszystkim zagrożony jest wzrost popytu w sytuacji, gdyby spowolnienie gospodarcze przekształciło się w recesję.

Wzrost produkcji spoza OPEC od Stanów Zjednoczonych po Brazylię i Norwegię wydaje się wskazywać, że w 2020 r. na rynku zapanuje nadpodaż. W zależności od wzrostu popytu może to zmusić producentów z grupy OPEC+ do bezterminowego przedłużenia ograniczeń produkcji. Według wyników badań produkcji ropy opracowanych przez agencje Reuters i Bloomberg, w ubiegłym miesiącu OPEC po raz pierwszy od listopada zwiększyła produkcję.

Pomimo tych trudności, ropa naftowa, wspierana przez kolejny spadek zapasów w Stanach Zjednoczonych, odnotowała największy wzrost w ujęciu tygodniowym od lipca. Chociaż długoterminowa prognoza fundamentalna jest nadal niekorzystna, krótkoterminowa prognoza techniczna sygnalizuje poprawę, a kolejnym poziomem docelowym ropy Brent może być 65 USD/b.

(649x365)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE