ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Milion nowych pojazdów elektrycznych w EU w przyszłym roku
10.09.2019r. 05:58

W przyszłym roku można spodziewać się w krajach Unii Europejskiej sprzedaży samochodów elektrycznych na poziomie około miliona sztuk, wynika z raportu przygotowanego przez Transport & Environment's (T&E).

W raporcie opublikowanym w poniedziałek, przy okazji zbliżających się targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, jego autorzy podkreślają, że zwiększenie sprzedaży pojazdów elektrycznych jest najbardziej przyszłościową strategią wybraną przez kluczowe marki europejskie w związku rosnącymi wymaganiami środowiskowymi. Jak podkreślono, koszt inwestycji koniecznych dla osiągnięcia przez samochody celów środowiskowych szacowany jest się na około połowę kosztów, które trzeba będzie ponieść w przypadku nieprzestrzegania tych regulacji.

Prognozy Transport & Environment przewidują, że producenci samochodów mogą sprzedać w przyszłym roku w Unii Europejskiej do miliona pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Z szacunków T&E wynika, że w 2020 r. sprzedaż pojazdów elektrycznych będzie miała około 5-procentowy udział w sprzedaży samochodów ogółem (zakres 3 - 7 proc.), a w 2021 r. nawet 10 proc. (zakres 5 - 12 proc.). Analiza pokazuje, że po latach ograniczonych wysiłków producenci samochodów w końcu przygotowują się do wprowadzenia na rynek dużej liczby bardziej ekonomicznych i niedrogich samochodów elektrycznych wymaganych do przestrzegania europejskiego prawa dotyczącego emisji CO2 przez samochody. Z analizy T&E wynika, że producenci samochodów w UE są póki co w połowie drogi do osiągnięcia celu CO2 na 2021 r. (95 g/km).
W ubiegłym roku udział samochodów elektrycznych (bateryjnych i hybryd ładowalnych) w sprzedaży ogółem w UE wyniósł 2 proc. W pierwszym półroczu br. sięgnął 2,4 proc. ze sprzedażą na poziomie prawie 200 tys. szt. wobec nieco ponad 300 tys. szt. w całym ubiegłym roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: YASIR 10.09.2019r. 11:26
Milion elektryków w UE z czego 995000 w Polsce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE