ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

II Energetyczne Forum Nauki i Gospodarki "Szanse i zagrożenia dla uczestników rynku energii"
10.09.2019r. 08:56

Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja "Mercatus et Civis" uprzejmie zapraszają do udziału w II Energetycznym Forum Nauki i Gospodarki pn. "Szanse i zagrożenia dla uczestników rynku energii".

Konferencja odbędzie się w dniu 18 października 2019 r. w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk - Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72, sala Marii Skłodowskiej - Curie.

Celem konferencji jest omówienie możliwości oraz istotnych problemów związanych z rynkiem energii takich jak: konkurencja na rynku energii i ochrona konsumenta odbiorcy energii, zasady budowania systemów wsparcia dla odnawialnych źródeł energii, aspekty prawne wykorzystania nowych technologii, zasady opodatkowania działalności gospodarczej w energetyce, problematyka elektromobilności oraz wskazanie teoretycznych i praktycznych rozwiązań, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania rynku.

Zaproszenie do udziału w II edycji EFNiG kierowane jest do przedstawicieli środowiska naukowego, przedsiębiorców, administracji publicznej, a także przedstawicieli praktyki prawniczej. Intencją organizatorów konferencji jest określenie wspólnej platformy dla branży energetycznej, świata nauki i praktyki prawniczej w celu wypracowywania nowych, lepszych rozwiązań prawnych i organizacyjnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania sektora energetycznego. Konferencja ma za zadanie integrować środowiska nauki i praktyki w zakresie dotyczącym rynku energetycznego.
Podczas konferencji organizatorzy pragną poruszyć m.in. takie pola problemowe jak:

• Nowe technologie w energetyce
• Energia odnawialna czy konwencjonalna?
• Zmiana sprzedawcy na rynku energii
• Inteligentne liczniki
• Taryfy (w tym rezerwowa)
• Dochodzenie roszczeń w tym alternatywne rozwiązywanie sporów
• Termomodernizacja
• Elektromobilność

W toku konferencji, oprócz prezentacji referatów, przewidziane są panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli nauki, administracji publicznej, biznesu i podmiotów zajmujących się ochroną konsumentów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronach:
https://www.inp.pan.pl/aktualnosci/konferencje-i-wyklady/
http://www.mercatusetcivis.pl/konferencje-fundacji/

Rejestracja: https://efnig2019.konfeo.com/pl/groups
Fundacja "Mercatus et Civis"

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE