ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Woźniak: po decyzji Sądu UE ws. gazociągu OPAL solidarność energetyczna nabrała materialnego znaczenia
10.09.2019r. 14:49

Mam wrażenie, że po wyroku Sądu UE ws. gazociągu OPAL po raz pierwszy solidarność energetyczna nabrała materialnego znaczenia, a nie jest tylko pustosłowiem - powiedział na konferencji prasowej we wtorek prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Ocenił, że wyrok potwierdza, że "wcześniejsza decyzja Komisji Europejskiej jest ewidentnym naruszeniem zasady solidarności energetycznej". "Mam wrażenie, że po raz pierwszy solidarność energetyczna nabrała materialnego znaczenia, a nie jest tylko pustosłowiem" - dodał.

Jak mówił, "chodzi o zasadę solidarności energetycznej, umieszczoną w Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, tzw. TFUE z 2009 r. "Istotnym elementem jest fakt, nie wszyscy o tym wiedzą, że ta decyzja (Sądu UE - PAP) ma rygor tzw. natychmiastowej wykonalności" - podkreślił prezes PGNiG.
Zaznaczył, że w uzasadnieniu swojego wyroku Sąd UE potwierdził argumenty PGNiG. "Czyli (Sąd UE - PAP) potwierdził naszą skargę podnoszącą sprawę naruszenia tej zasady solidarności, o której mowa. (...) Nastąpiło (to - PAP) poprzez niezbadanie we właściwym trybie i we właściwym terminie wpływu decyzji Komisji Europejskiej na bezpieczeństwo energetyczne Polski" - dodał.

Ocenił, że w warunkach Polski "nie trzeba tłumaczyć" kwestii bezpieczeństwa energetycznego. "W przypadku rynku gazowego, ma to szczególnie istotne znaczenie" - podkreślił Woźniak.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE