ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: Ceny energii trzeba będzie trzymać w ryzach
11.09.2019r. 09:02

Trudno obecnie przewidzieć, czy ceny energii w 2020 roku będą wyższe - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski w TVP Info. Dodał, że z punktu widzenia społecznego trzeba będzie je trzymać w ryzach.

Pytany, czy w 2020 roku ceny energii w Polsce wzrosną, odpowiedział: "To dziś trudne do przewidzenia. Najważniejsze, że realizujemy wszystkie wypłaty związane z rekompensatami, odszkodowaniami z tytułu zamrożenia cen energii. Ponad 8,5 mld zł pozostało w tym roku w kieszeni przedsiębiorców i obywateli z tytułu utrzymania cen prądu na poziomie 2018 roku. 2019 rok jest więc dla nas zabezpieczony. Natomiast przymierzamy się, patrzymy jaka będzie perspektywa w ramach Unii Europejskiej roku 2020 i wraz z tą perspektywą będziemy się starali, by nasi obywatele i przedsiębiorcy byli konkurencyjni. Konkurencyjność, którą zapewniliśmy w 2019 roku, w sytuacji gdy o kilkadziesiąt procent wzrosły ceny energii w innych państwach UE, dała duży skok w różnych dziedzinach, także eksportu zagranicznego i dochodów finansowych".
"Ceny energii, z punktu widzenia społecznego, będziemy więc musieli trzymać w ryzach" - dodał Tchórzewski.

Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: szarak 11.09.2019r. 10:37
Gospodarka centralnie planowana...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: hmm 11.09.2019r. 11:04
Raczej sterowana
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 11.09.2019r. 10:46
Za to można przewidzieć dekapitalizację elektrowni i upadek EC i ciepłowni. Nie będzie dobrze. Zwłaszcza, że pozamykane są huty, gospodarka zwalnia i spada sprzedaż prądu. Poza tym to poprzednia giełda dobrze odwzorowywała potrzeby rynku - w czasie braku OZE ceny miały skakać do 800 zł/MWh, na tym polega rynek.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sarkazm 11.09.2019r. 10:50
... do daty wyborów prezydenckich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 11.09.2019r. 11:42
Tchórzewski bardzo dobrze wie że w przyszłym roku będą bardzo wysokie podwyżki cen nie tylko energii ale też ciepła o 50-100% no ale przecież nie powie tego przed wyborami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Mistrz 11.09.2019r. 21:21
Myślę, że utrzymaniu niskich cen energii na pewno będzie sprzyjał rynek mocy, który podniesie finalne ceny energii o kilkadziesiąt PLN/MWh. Dodatkowo, kolejnym sprzyjającym czynnikiem będą najwyższe historycznie ceny uprawnień do emisji. Nowo oddawane bloki też mają kolosalne kredyty do spłacenia. Jak widzimy, same czynniki utrzymujące ceny w ryzach.

Ciekawi mnie co innego - rząd wydał 8,5 mld PLN na utrzymanie cen energii. A skąd się te pieniądze wzięły?

Nieważne, Pan Minister jest bardzo mądry.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 12.09.2019r. 10:55
Nasz węgiel drożeje już od roku i dlatego jest o 30% droższy od węgla ARA co też ma będzie miało wpływ na podwyżki cen energii i ciepła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: KE 15.09.2019r. 20:48
Czyżby Pan Minister przyznał właśnie, że ustawa zaburzyła konkurencję na rynku unijnym? Mam nadzieję w Brukseli nie czytają cire
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE