ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kwieciński: energetyka to kwestia bezpieczeństwa
11.09.2019r. 15:22

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział w środę w Berlinie, że dla Polski energetyka to nie tylko kwestia gospodarcza, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

"Dla Polski kwestia energetyki to nie tylko kwestia gospodarcza, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo dla naszego kraju, dla naszej gospodarki poprzez to, że nie będziemy uzależnieni od jednego dostawcy czy od jednego źródła energii" - powiedział Kwieciński w rozmowie z dziennikarzami.

Polski minister wypowiedział się po konferencji "Polityka spójności, czyli solidarność w działaniu" zorganizowanej przez Komisję Niemieckiej Gospodarki ds. Wschodu (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft) - wpływowego zrzeszenia przemysłu i biznesu.

Odpowiadając na pytanie, jak polski rząd postrzega planowane działania Niemiec mające na celu ochronę klimatu, minister zaznaczył, że wprowadzanie nowych rozwiązań dotyczących odnawialnych źródeł energii powinno być korzystne dla gospodarki.
"Chcemy wykorzystać przestawianie się gospodarki światowej na zielone tory. Ale nie z przyczyn ideologicznych, tylko dlatego że uważamy że tak należy robić. Należy dbać o środowisko. Należy to wykorzystywać do rozwoju naszej gospodarki" - przekonywał. Przypomniał, że moc niemieckich elektrowni, które bazują na węglu, głównie węglu brunatnym, jest mniej więcej taka, jak moc wszystkich elektrowni w Polsce.

Kwieciński optymistycznie wypowiedział się też w kwestii wpływu ewentualnej recesji w strefie euro na Polskę.

"Gospodarka Europy Środkowo-Wschodniej rośnie wciąż bardzo szybko, trzy-cztery razy szybciej w odniesieniu do strefy euro. To pokazuje, że realizujemy bardzo skuteczną politykę, która przeciwdziała temu spowolnieniu gospodarczemu. Temu też służą programy społeczne, które realizujemy w naszym kraju. Prawdopodobieństwo, że spowolnienie znacząco dotknie nas w tym roku, wydaje się niewielkie. Mamy na razie bardzo wysoki popyt na rynku wewnętrznym, rosną inwestycje, a to oznacza, że szanse, żeby polska gospodarka oparła się temu spowolnieniu, są bardzo wysokie" - ocenił minister.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE