ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Orlen chce w 2-3 lata zwiększyć udział w czeskim rynku paliw do 30 proc.
12.09.2019r. 13:05

PKN Orlen chce w ciągu dwóch, trzech lat zwiększyć udział w czeskim rynku detalicznym paliw do 30 proc. z 23,7 proc. obecnie - poinformował dziennikarzy Tomasz Wiatrak, prezes Unipetrolu, czeskiej spółki zależnej PKN Orlen.

"Naszym celem jest, by w ciągu dwóch, trzech lat zwiększyć udział w rynku detalicznym w Czechach do 30 proc. wolumenowo, z obecnych 23,7 proc. W Czechach mniej skupiamy się na zakupie nowych stacji, a bardziej na rozszerzaniu istniejącej oferty produktów" - powiedział Wiatrak.

W Czechach Unipetrol ma obecnie 413 stacji paliw, w tym roku ta sieć ma powiększyć się o ok. 10 obiektów. W ubiegłym roku spółka wydała na inwestycje w sieć detaliczną ok. 1 mld CZK.
Rynek detaliczny w Czechach w latach 2014-2019 rósł średniorocznie o 4 proc., a marka Unipetrolu, Benzina, zwiększała w tym okresie przychody o 11 proc.

W zeszłym roku Unipetrol sprzedał na rynku czeskim 6,3 mln ton wyrobów rafineryjnych i 1,9 mln ton wyrobów petrochemicznych. Przychody spółki w 2018 roku wyniosły 130,8 mld CZK, zysk netto 9 mld CZK, a łączne inwestycje sięgnęły 7,9 mld CZK.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE