ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Anwil podpisał z Prochemem umowę na budowę infrastruktury OSBL
12.09.2019r. 15:02

Włocławska spółka z Grupy Orlen - w związku z prowadzoną inwestycją nawozową, zawarła dziś umowę na budowę infrastruktury pomocniczej. Celem projektu jest zwiększenie w 2022 roku zdolności produkcyjnych Anwilu w tym obszarze o 50 proc. oraz poszerzenie oferty produktowej o cztery rodzaje nawozów.

Jednym z naszych strategicznych celów jest rozbudowa kompetencji Grupy Orlen w obszarze petrochemii, tak aby wzmacniać naszą rynkową pozycję w długim horyzoncie. Produkcja nawozów to jeden z segmentów, w których chcemy się specjalizować poprzez podnoszenie jakości naszej oferty. W ten sposób znacząco zwiększymy możliwości działania Anwilu z Grupy Orlen na konkurencyjnym rynku nawozowym, jednocześnie budujemy potencjał polskiej gospodarki - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Umowa na budowę infrastruktury pomocniczej, tzw. OSBL (z ang. Outside Battery Limits), obejmująca prace projektowe oraz prace budowlano-montażowe związane z projektem rozbudowy zdolności produkcyjnych nawozów, została zawarta przez ANWIL z firmą Prochem. Podpisany dokument jest jedną z trzech najważniejszych umów związanych z tym kluczowym dla włocławskiej firmy projektem rozwojowym.

Podpisana dziś umowa na budowę infrastruktury pomocniczej kończy etap wyboru kluczowych wykonawców projektu rozbudowy mocy produkcyjnych obszaru nawozów Anwilu. Jest to oczywiście milowy krok dla realizacji naszej inwestycji. Jednak przed nami jest ich jeszcze cały szereg, a wszystko po to, aby w 2022 roku zapewnić polskim rolnikom dostęp do zwiększonych ilości krajowych nawozów azotowych, w tym saletry grubej, saletrosiarczanu amonu, saletrzaku z siarką i saletrzaku z magnezem o ulepszonych własnościach granuli - mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu Anwil.
Pod koniec czerwca 2019 r. Anwil zawarł kontrakt z firmą Tecnimont S.p.A. na projektowanie, dostawy oraz budowę w systemie "pod klucz" instalacji granulacji. Jej średnia wydajność będzie wynosić około 1500 ton na dobę (w zależności od rodzaju nawozów) i pozwoli na równoczesną produkcję szerokiej gamy produktów różniących się głównie zawartością azotu i siarki. Natomiast pod koniec kwietnia 2019 r. Anwil podpisał umowę ze spółką thyssenkrupp Industrial Solutions AG, która wybuduje we Włocławku instalacje kwasu azotowego o wydajności niemal 1 300 ton dziennie oraz neutralizacji o wydajności 1 200 ton dziennie.

Uruchomienie przez włocławską spółkę w połowie 2022 roku trzeciej instalacji nawozowej zwiększy jej zdolności produkcyjne z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie. Zakładany całkowity koszt inwestycji rozbudowy mocy produkcyjnych ANWILU wynosi ok. 1,3 mld zł. Szacuje się, że po zrealizowaniu projektu zysk operacyjny EBITDA chemicznej firmy może wzrosnąć o ok. 57 mln EUR rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE