ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Anwil podpisał z Prochemem umowę na budowę infrastruktury OSBL
12.09.2019r. 15:02

Anwil, z grupy PKN Orlen, podpisał z Prochemem umowę na prace projektowe oraz prace budowlano-montażowe infrastruktury OSBL (Outside Battery Limits) - podał PKN Orlen w komunikacie. Umowa stanowi ostatnią z trzech umów, jakie zostały zawarte w ramach rozbudowy zdolności produkcyjnych nawozów w Anwil. Szacowany całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 1,3 mld zł.

W osobnym komunikacie Prochem podał, że wynagrodzenie za wykonanie umowy wynosi 282,5 mln zł netto, ma charakter ryczałtowy i będzie wypłacane w ratach powiązanych z zaawansowaniem prac.

Termin wykonania umowy strony określiły na 31 sierpnia 2021 roku, a zakończenie całej inwestycji planowane jest do połowy 2022 roku.

Projekt zakłada wzrost zdolności produkcyjnych nawozów Anwil o 495 tys. ton rocznie, czyli do 1.461 tys. ton rocznie.

Szacuje się, że po zrealizowaniu projektu zysk operacyjny EBITDA Anwilu może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie.
W kwietniu Anwil podpisał z Thyssenkrupp Industrial Solutions umowę na projektowanie, dostawy oraz budowę w systemie "pod klucz" instalacji kwasu azotowego i neutralizacji.

Druga z umów - na projektowanie, dostawy oraz budowę instalacji granulacji, została podpisana z Tecnimont pod koniec czerwca.

W grudniu 2018 r. PKN Orlen zgodził się na rozbudowę zdolności produkcyjnych nawozów w Anwilu. Jak wówczas podano, Anwil w wyniku inwestycji poszerzy ofertę o cztery rodzaje nawozów: saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

PKN Orlen posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Anwilu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE