ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Morawiecki: w sprawie polityki klimatycznej nasza perspektywa musi być uwzględniana
12.09.2019r. 15:46

Punkt wyjścia w sprawie polityki klimatycznej musi być odpowiednio uwzględniany, bo Polska nie miała po II wojnie światowej możliwości zbudowania swego systemu energetycznego inaczej niż w oparciu o węgiel - mówił w czwartek po spotkaniu premierów państw V4 Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu powiedział podczas konferencji prasowej w Pradze, że państwa Grupy Wyszehradzkiej (V4) zgadzają się, iż potrzebne jest wskazanie nowych źródeł finansowania unijnego budżetu, w tym podatek cyfrowy, które zapewnią fundusze na "sprawy związane z innowacjami czy polityką obronną".

Nawiązując do sprawy brexitu, Morawiecki zapewnił, że "staramy się jako Grupa Wyszehradzka doprowadzić do kompromisu, szanując jednocześnie mandat (głównego unijnego negocjatora ds. brexitu) Michela Barniera i Komisji Europejskiej, ale troszczymy się jednocześnie, by nie doszło do gwałtownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, bo ono może doprowadzić do zawirowań w handlu między Wielką Brytanią a krajami UE".
Ponadto - jak poinformował Morawiecki - na spotkaniu poruszono temat polityki klimatycznej. "I tutaj oczywiście opieramy się na konkluzjach, które do tej pory Rada Europejska uzgodniła, i to jest nasza podstawa, nasz fundament jakichkolwiek rozmów w tej sprawie. Wskazujemy jednocześnie, że punkt wyjścia, startu musi być odpowiednio uwzględniany. Polska nie miała po II wojnie światowej możliwości zbudowania swojego systemu energetycznego inaczej niż w oparciu o węgiel i dziś musimy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne wszystkim Polakom" - zaznaczył premier.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Węglowy 13.09.2019r. 09:34
A tak w ogóle to polski węgiel uprawiali nasi przodkowie Prasłowianie i teraz mamy święte prawo z niego korzystać!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE