ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA zalicza mocny tygodniowy spadek cen - perspektywy nie są różowe
13.09.2019r. 07:55

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku wprawdzie lekko drożeje, ale w tym tygodniu może zaliczyć najmocniejszy spadek notowań od niemal 2 miesięcy ze względu na nadwyżkę podaży surowca na globalnych rynkach paliw - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 55,18 USD, po zwyżce ceny o 0,18 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,41 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,05 proc.

Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) ostrzegła przed nadwyżką podaży ropy na rynkach paliw, podczas gdy kraje OPEC i sojusznicy kartelu zachęcają członków do utrzymania, a nie pogłębiania cięć dostaw ropy.

IEA wskazała, że OPEC+ stoi przed poważnym wyzwaniem w 2020 roku w zarządzaniu rynkiem ropy ze względu na wzrosty produkcji surowca przez konkurentów.

"OPEC+ stoi przed wyzwaniem, ponieważ wzrost produkcji ropy - od Brazylii po Norwegię - oznacza, że w 2020 roku będzie można zaobserwować znaczny wzrost zapasów surowca i presję na ceny" - napisała IEA w swoim comiesięcznym raporcie.
W czwartek w Abu Zabi obradowali członkowie OPEC+ w sprawie paktu dotyczącego wielkości dostaw ropy. Producenci ropy nie rozmawiali na temat pogłębienia cięć dostaw ropy, ale raczej wywierali presję, aby członkowie OPEC+ stosowali obiecane obowiązujące zmniejszenie produkcji.

"Perspektywy popytu i podaży na ropę na świecie nie są różowe" - ocenia Miyoko Nakashima, starsza strateg Mizuho Securities Co.

"Na razie ropa może szukać kierunku zmian, ale jej cena w USA może spaść nawet poniżej 50 dolarów za baryłkę" - dodaje.

Podczas poprzedniej sesji ropa WTI w USA staniała o 66 centów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE