ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pożar pływającej farmy fotowoltaicznej
13.09.2019r. 07:51

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, uszkodzenia spowodowane przez tajfun Faxai doprowadziły do pożaru największej, pływającej elektrowni fotowoltaicznej w Japonii.

Tajfun Faxai, który kilka dni temu nawiedził Japonię, wiał z prędkością sięgającą 210 km na godzinę i pozbawił prądu 900 tys. gospodarstw domowych.

Przejście tajfunu zniszczyło m.in. pływającą farmę fotowoltaiczną o mocy 13,7 MW, którą uruchomiono w Japonii w ubiegłym roku. Ułożone w stos panele przegrzały się i to doprowadziło do pożaru. Ogień miał objąć w sumie około 50 modułów PV.

Panele fotowoltaiczne zostały umieszczone kilka lat temu na powierzchni ok. 180 tys. m2, na tafli zbiornika w miejscowości Ichihara, w prefekturze Chiba. Instalacja PV składała się z ok. 51 tys. modułów, każdy o mocy 270 W, które dostarczyła Kyocera.

Szacowany uzysk energii miał wynosić w skali roku 16,17 GWh energii elektrycznej, co odpowiada przeciętnej konsumpcji energii ok. 4 970 japońskich gospodarstw domowych.
Inwestycję zrealizowało konsorcjum, w skład którego oprócz Kyocery weszło także Century Tokyo Leasing Corporation posiadające 81 proc. udziałów.

Wcześniej Kyocera uruchomiła w Japonii produkcję energii z pływających instalacji fotowoltaicznych o mocach 1,7 MW i 1,2 MW oraz 2,3 MW.

Japonia jest zresztą pionierem w budowie elektrowni fotowoltaicznych na zbiornikach wodnych. Obecnie pływające farmy PV powstają także w innych krajach, a największe instalacje tego typu posiadają Chińczycy.

W tym roku w Państwie Środka uruchomiono największą na świecie pływającą farmę fotowoltaiczną o mocy 150 MW. Inwestycja została zrealizowana w pobliżu miasta Huainan, na zbiorniku wodnym, który powstał w miejscu kopalni odkrywkowej, w której wcześniej wydobywano węgiel. Cała inwestycja miała kosztować około 1 mld CNY, czyli około 151 mln USD.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: dwdwd 13.09.2019r. 18:22
niemożliwe, to na pewno elektrownia atomowa. OZE się nie pali!
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 14-09-2019r. 11:45 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE