ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Katowicki GIG współpracuje z amerykańskim Instytutem Bezpieczeństwa Pracy i Zdrowia
13.09.2019r. 10:47

Specjaliści z amerykańskiego Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa Pracy i Zdrowia (The National Institute for Occupational Safety and Health - NIOSH) zapoznają się z techniką doświadczalnych wybuchów pyłu węglowego w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

Goście przebywają w Polsce w związku z badaniami nad skutecznością zabezpieczenia pyłów węglowych, prowadzonymi na zlecenie NIOSH w należącej do katowickiego instytutu Kopalni Doświadczalnej Barbara w Mikołowie. Celem wizyty jest zapoznanie się ze sposobem przygotowania chodników doświadczalnych w kopalni Barbara do wybuchów doświadczalnych pyłu węglowego w różnych konfiguracjach i z różnymi sposobami zabezpieczenia stref pyłowych.

"To już nasz trzeci wspólny z Zakładem Zwalczania Zagrożeń Pyłowych kontrakt dla amerykańskiego Instytutu. Po realizacji wcześniejszych badań amerykański partner wykazał duże zainteresowanie możliwością przeprowadzenia u nas oceny skuteczności zabezpieczenia pyłu węglowego specjalnym rodzajem pian przeciwwybuchowych, produkowanych na bazie pyłów kamiennych do zabezpieczenia warstw pyłu węglowego w wyrobiskach górniczych. Nad tym rozwiązaniem trwają obecnie prace badawcze w NIOSH. Aktualnie amerykańskie badania laboratoryjne muszą zostać potwierdzone w skali rzeczywistej, co zapewnia podziemna infrastruktura badawcza naszej Kopalni Barbara" - wyjaśnił w piątek kierownik Zakładu Badań Dołowych i Utrzymania Powierzchni Kopalni Doświadczalnej Barbara dr inż. Robert Hildebrandt.

Istotnym elementem w opracowaniu składu, techniki wytwarzania i aplikacji warstw pian na spąg i ociosy wyrobisk górniczych są próby w warunkach dołowych, a w szczególności skuteczność zabezpieczenia przeciwwybuchowego proponowanych rozwiązań. Badania są prowadzone są w podziemnym chodniku doświadczalnym o długości 400 m z wylotem na powierzchnię, który jest wyposażony w urządzenia pomiarowe do rejestracji parametrów wybuchu.
Kopalnia Doświadczalna Barbara w Mikołowie jest jednym z najważniejszych obiektów badawczych Głównego Instytutu Górnictwa i jedynym na świecie, w którym można przeprowadzać badania w dużej skali oraz testować w chodnikach podziemnych w warunkach rzeczywistych maszyny i urządzenia dla przemysłu.

NIOSH to jedna z największych organizacji zajmujących się ochroną pracy, zatrudniająca 1200 osób i reprezentująca szeroki zakres dyscyplin, m.in. epidemiologię, medycynę, higienę pracy, bezpieczeństwo, psychologię, inżynierię, chemię. Ta federalna jednostka jest odpowiedzialna za prowadzenie kompleksowych badań oraz zwalczanie zagrożeń związanych z bezpieczeństwem pracy. NIOSH należy do grupy Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC Centers for Disease Control and Prevention) i jako agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodzi w skład amerykańskiego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE