ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

UE rozważa opodatkowanie sektora energetycznego w celu realizacji polityki klimatycznej
13.09.2019r. 12:44

Unia Europejska rozważa wprowadzenie nowych podatków dla sektora energetycznego, aby zrealizować cele polityki klimatycznej. Niemcy jednocześnie wzywają do ,,drastycznych działań" zmierzających do redukcji emisji dwutlenku węgla - czytamy w BiznesAlert.pl.

W ciągu ostatnich 10 lat Unia Europejska stała się liderem zmian w energetyce: promując przejście na OZE, tworząc największy na świecie system handlu emisjami (ETS) oraz zmniejszając zależność od najbardziej emisyjnych paliw. Od ponad 15 lat system opodatkowania sektora energetyczneg0 nie uległ jednak zmianie. - Dotychczasowe przepisy są przestarzałe i słabo przystosowane do wyzwań związanych ze zmianami klimatu i rozwoju polityki energetycznej na poziomie UE - czytamy w dokumencie, o którym w Helsinkach będą rozmawiać unijni ministrowie finansów.

Po przyjeździe do fińskiej stolicy, niemiecki minister finansów Olaf Scholz zwrócił uwagę na konieczność podjęcia "drastycznych działań" na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Wezwał świat do zajęcia wspólnego stanowiska. - Jesteśmy w trakcie poszukiwania sposobu na to, jak możemy ograniczyć emisje CO2 w rolnictwie, transporcie i jeśli chodzi o małe przedsiębiorstwa - stwierdził.
Wiceprzewodniczący Komisji ds. euro i dialogu społecznego oraz stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych Valdis Dombrovskis stwierdził, że opcje obejmują podatki od emisji CO2 oraz przegląd systemu opodatkowania energii. W dokumencie opracowanym przez fińską prezydencję, jako potencjalne środki zostały wskazane: wyższy poziom minimalnego opodatkowania energii elektrycznej, opłaty od paliw kopalnych oraz koniec zwolnień dla sektorów lotnictwa i transportu morskiego. Nowa Komisja Europejska chce, aby do 2030 roku emisje CO2 zostały zmniejszone o co najmniej 50 procent.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 13.09.2019r. 14:46
Podatek 100 % na węgiel, bo tym w zasadzie jest ETS to mało ? No chyba, że w zamian ETS... Poziom obciążeń OZE w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE