ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do 2021 r. BMW zamierza wprowadzić na drogi milion zelektryfikowanych samochodów
16.09.2019r. 11:08

BMW Group ujawniło swoje plany dotyczącej przyszłej sprzedaży EV. Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie Oliver Zipse, prezes zarządu koncernu powiedział: "Dążymy do tego, aby w 2021 r. po drogach poruszał się milion zelektryfikowanych samochodów. Jesteśmy już w czołówce mobilności elektrycznej. Żaden inny producent nie dostarczył w tym roku klientom w Niemczech więcej zelektryfikowanych samochodów niż BMW Group. W Norwegii trzy na cztery nowe sprzedawane pojazdy BMW Group mają zelektryfikowany układ napędowy".

Zipse przewiduje, że w kolejnej dekadzie elektromobilność będzie się rozwijać na całym świecie w różnym tempie - ze względu na różną infrastrukturę, profile kierowców i ramy polityczne. Zgodnie z prognozami BMW Group, popyt ze strony klientów sprawi, że ponad 50 procent nowych rejestrowanych samochodów z segmentu premium w Chinach w 2030 r. mają stanowić pojazdy o napędzie czysto elektrycznym. W przypadku Europy liczba ta wyniesie zaledwie połowę chińskiego wyniku. Stany Zjednoczone, drugi największy rynek samochodowy na świecie, znajdzie się na podobnym poziomie jak Europa.

"BMW Group jest międzynarodową firmą. Będziemy w stanie zaoferować naszym klientom wszystkie najważniejsze technologie napędowe: nasze tradycyjne silniki o wzorowej sprawności, elektryczne napędy akumulatorowe, hybrydy typu plug-in oraz - w przyszłości - pojazdy zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi," dodał Zipse. "Stawia nas to w bardzo silnej pozycji strategicznej, która pozwoli nam sprostać przyszłym wyzwaniom związanym z mobilnością i zmianami klimatycznymi".
Zipse potwierdził ogłoszony w czerwcu plan zwiększenia tempa wdrażania napędów elektrycznych do oferty koncernu. 25 zelektryfikowanych modeli - wcześniej zapowiadanych na 2025 r. - będzie teraz dostępnych dwa lata wcześniej. W 2023 r. ponad połowa spośród tych 25 modeli będzie w pełni elektryczna.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE