ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Transformacja energetyczna wymaga czasu, ale i zdecydowanych działań
16.09.2019r. 11:32

Trwająca transformacja rynku energii to obecnie jeden ze strategicznych obszarów polityki rządowej. Nowe kierunki energetyki stanowią dziś płaszczyznę wielu pytań i wątpliwości przede wszystkim dla przedsiębiorców, ale także dla odbiorców końcowych, których poziom satysfakcji jest finalnie miernikiem prędkości transformacyjnych zmian.

Zbliżający się V jubileuszowy Kongres Energetyczny DISE, to doskonała okazja do debaty nad przyszłością energetyki. O tym w jakim kierunku zmierza krajowy i zagraniczny sektor tej gałęzi gospodarki, będą debatowali w panelach dyskusyjnych przedstawiciele świata nauki, menadżerowie oraz praktycy wielu dziedzin przemysłu. Tegoroczny Kongres skoncentrowany będzie wokół wielu istotnych zagadnień nie tylko z uwagi na edycję jubileuszową, ale przede wszystkim na tempo zmian w energetyce, którą przyniósł miniony rok. Jedną z najważniejszych kwestii, która będzie przedmiotem dyskusji jest nowa polityka energetyczna Polski w kontekście przebiegającej transformacji. Celem jest podsumowanie dotychczasowych działań i wytyczenie nowych kierunków rozwoju sektora energetycznego. Niezmiennie elektryzującą kwestią jest zmiana miksu energetycznego i powracające niczym bumerang pytanie, czy możliwe jest obniżenie udziału węgla w produkcji energii do poziomu poniżej 50 procent oraz wzrostu dominacji OZE?

Sam fakt uzależnienia generacji energii w Polsce w 80% od jednego paliwa nie jest komfortowy i powoduje zwiększenie ryzyka dla całej gospodarki. Dlatego już choćby z tego punktu widzenia powinniśmy dążyć do większej dywersyfikacji naszego miksu paliwowego.

Kongres będzie również okazją do przyjrzenia się planom budowy morskich farm wiatrowych. Pod koniec roku powinniśmy poznać projekt regulacji dotyczących sektora offshore. Jak bardzo odległe są to plany i kiedy najwcześniej pozyskamy energię wiatrową? To pytania z którymi zmierzą się w trakcie konferencji zaproszeni eksperci. Wiele uwagi w trakcie tegorocznego Kongresu będzie poświęconej także innowacjom oraz cyfryzacji rynku energii. W tym obszarze priorytetowe są inwestycje w inteligentne liczniki i gazomierze (technologia smart grid i smart metering), co przyczyniłoby się do zwiększenia efektywności bilansu między energią dostarczaną, a wykorzystywaną. Celem jest minimalizowanie strat przesyłowych, a także komfort odbiorcy końcowego, który ma możliwość stałego monitorowania zużywanej energii. Wszystko w oparciu o metodologię "user experience". Warto wspomnieć także o programie "czyste powietrze", który również znajdzie swoje miejsce w trakcie kongresowej debaty. Niewątpliwie ciepłownictwo
i elektryfikacja transportu mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Termomodernizacja to dziś słowo- klucz. Nowoczesne systemy izolacyjne budynków, kogeneracyjne systemy grzewcze to elementy niezbędne do osiągnięcia pełnej efektywności energetycznej, a zarazem likwidacji smogu. Walka z nim to obecnie priorytet dużych polskich aglomeracji. Coraz więcej miast inwestuje więc w bezemisyjny transport.

Elektryczne hulajnogi, hybrydowe autobusy, w których emisja dwutlenku węgla jest zredukowana aż do 90% czy inwestycje w nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych to zauważalne efekty wprowadzania planów rozwoju zeroemisyjności i elektromobilności na ulicach polskich miast.
Dlaczego warto być obecnym na V Kongresie Energetycznym 25-26 września we Wrocławiu? To niezwykle intensywne dwa dni debat, spotkań z ekspertami i praktykami z dziedziny energetyki.


To także okazja do wymiany poglądów i weryfikacji swojej wiedzy w zakresie pojawiających się innowacji i wyzwań tego sektora gospodarki. Kongres to przede wszystkim otwartość na nowe idee i różne poglądy, inspirujący ludzie, a także przestrzeń do szerokiej dyskusji nad tematami związanymi z bezpieczeństwem energetycznym kraju. Wszystko to już od pięciu lat tworzy we Wrocławiu sprzyjający klimat do merytorycznej debaty nad przyszłością i kształtem branży energetyczno-paliwowej.

W Kongresie potwierdzili swój udział między innymi: Jerzy Kwieciński (Minister Inwestycji i Rozwoju), Michał Kurtyka (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska), Paweł Hreniak (Wojewoda Dolnośląski), Cezary Przybylski (Marszałek Województwa Dolnośląskiego). W panelach dyskusyjnych wezmą udział także zagraniczni goście: Stefan Gullgren (Ambasador Szwecji w Polsce), Olav Myklebust (Ambasador Norwegii w Polsce, przewodniczący Zgromadzenia i Rady Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego), Magnus Hall (Prezes Vattenfall, Prezes Eurelectric), Mikael Lemstrom (Wiceprezes Fortum).

Partnerem Jubileuszowym Kongresu został PKN ORLEN SA.

Partnerem Złotym wydarzenia jest Griffin Group Energy Sp.K., Partnerem Srebrnym - Bank Gospodarstwa Krajowego, Partnerem Brązowym został Gaz-System SA, a Partnerem Srebrnym Kongresu jest firma Enea SA.
DISE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE