ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budowa Nord Stream 2 zatrzyma się wkrótce na duńskiej granicy
17.09.2019r. 08:42

Statek Solitaire zbliży się do wód terytorialnych w oczekiwaniu na rozpatrzenie dwóch wniosków o zgodę na budowę Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Solitaire układa 3-4 km rur dziennie. Na początku października powinien dotrzeć z budową spornego gazociągu do wód terytorialnych Danii. Pierwotnie budowa miała zakończyć się z końcem 2019 roku, ale brak decyzji Duńczyków ją opóźnia.

- Zbliżamy się do duńskiej granicy i po prostu czekamy na dalszą realizację projektu stamtąd do Niemiec - powiedział kapitan statku Kenny Houben agencji Reuters.
Spółka Nord Stream 2 AG wyraziła nadzieję, że Dania wyrazi zgodę na budowę magistrali na jej wodach terytorialnych. Alternatywa to bardziej kosztowna i czasochłonna trasa omijająca wody duńskie. Nord Stream 2 AG poinformowało, że z tego powodu budowa może się opóźnić o osiem miesięcy i kosztować dodatkowe 600 mln euro - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE