ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

SGRE chce przejąć Senviona. Zakład w Żorach może zmienić właściciela
17.09.2019r. 11:14

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, niemiecki producent elektrowni wiatrowych Senvion, który jedną ze swoich fabryk posiada także w Polsce, może zostać przejęty przez swojego konkurenta - firmę Siemens Gamesa Renewable Energy.

Wcześniej w tym roku Senvion zgłosił do niemieckiego sądu wniosek dotyczący prowadzonej restrukturyzacyji. Powodem takiej decyzji miała być trudna sytuacja finansowa i problemy z brakiem płynności wynikające z fiaska rozmów z wierzycielami.

Później Senvion informował, że udało mu się zabezpieczyć w rozmowach ze swoimi dotychczasowymi wierzycielami nowe linie kredytowe na 100 mln euro, które miały mu umożliwić dalsze funkcjonowanie i powrót do stabilnej sytuacji finansowej, a dodatkowo funduszami w wysokości 82 mln euro niemieckiego producenta wiatraków wsparł główny udziałowiec - fundusz Centerbridge.

Teraz Senvion poinformował o przyznaniu wyłączności w negocjacjach mogących zakończyć się przejęciem przez innego producenta elektrowni wiatrowych - Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE), który ma być zainteresowany europejskimi aktywami Senvion.

Rozmowy mają być już w finalnej fazie i - jak podał Senvion - decyzje powinny zapaść jeszcze w tym miesiącu.

Ponadto Senvion ma kontynuować negocjacje z inwestorami dotyczące pozostałej części biznesu niemieckiej firmy, której przejęciem nie jest zainteresowane SGRE.

Senvion to czołowy europejski producent elektrowni wiatrowych, posiadający zakłady produkcyjne w Niemczech, Portugalii, Indiach oraz Polsce. Zakład Senviona w naszym kraju mieści się w Żorach.
W ofercie niemieckiej firmy są elektrownie wiatrowe o mocy od 2 MW do 6,33 MW, o średnicach łopat wirnika sięgających od 82 do 152 metrów.

Notowany na giełdzie we Frankfurcie nad Menem producent elektrowni wiatrowych zatrudnia na całym świecie około 4 tys. pracowników i do tej pory dostarczył do klientów już ponad 8,2 tys. turbin.

W 2018 roku Senvion miał zebrać zamówienia na elektrownie wiatrowe o wartości 1,52 mld euro w stosunku do zamówień na 1,78 mld euro zebranych w roku 2017. Łączna moc turbin zamówionych w ubiegłym roku wyniosła 2,011 GW, co oznacza wzrost o 16 proc. rok do roku.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Senvion miał zainstalować elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 366 MW, co było wynikiem dwukrotnie lepszym od zanotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na koniec I kwartału 2019 r. Senvion posiadał umowy serwisowe na elektrownie wiatrowe o całkowitej mocy 14,1 GW. W tym niemiecka firma serwisuje około 80 proc. wyprodukowanych przez siebie elektrowni wiatrowych, przy czym średni okres, na jaki zostały zawarte umowy serwisowe, ma wynosić ponad 10 lat.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE