ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litwa nie zmieni przepisów uniemożliwiających zakup energii z elektrowni jądrowej w Ostrowcu
18.09.2019r. 12:36

Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevicius zapowiedział, że Wilno nie zmieni przepisów uniemożliwiających zakup energii z elektrowni jądrowej, budowanej w Ostrowcu na Białorusi - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Nie widzimy możliwości, aby się z nich wycofać. Nie zamierzamy zmieniać ustaw zakazujących zakup energii, które Sejm przyjął ze względu na bezpieczeństwo państwa - stwierdził w rozmowie z radiem Ziniu radijas.

Według szefa litewskiej dyplomacji, z różnych powodów trudno jest ustalić wspólne stanowisko państw bałtyckich wobec elektrowni w Ostrowcu. - Są również względy ekonomiczne. Na politykę wpływają różne czynniki. To nie jest usprawiedliwienie, ale wiele wyjaśnia. To nie jest takie proste. Naprawdę doceniamy deklaracje naszych polskich sąsiadów o nie kupowaniu tej energii - powiedział Linkevicius.
- Należy podkreślić, że łotewski premier również bardzo jasno stwierdził, że Łotwa nie zamierza kupować energii z Białorusi - dodał.

Na początku sierpnia portal 15min.lt sugerował, że łotewski rząd podjął decyzję o zakupie energii z białoruskiego atomu, co wywołało oburzenie litewskich polityków. Doniesieniom portalu zaprzeczył jednak premier Łotwy Krisjanis Karins, który podkreślił, że Ryga nie podjęła decyzji o zakupie energii z Białorusi - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Baltic Course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE