ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

W Katowicach od piątku Dni Energii - o czystej energii
18.09.2019r. 18:07

Pokazy, warsztaty, konkursy i porady wypełnią w sobotę program IV Dni Energii Miasta Katowice na tamtejszym Placu Sejmu Śląskiego. Będzie też można zwiedzić katowickie elektrociepłownię czy oczyszczalnię.

Sobota będzie drugim, otwartym dla mieszkańców dniem edukacyjnego przedsięwzięcia, które przygotowuje katowicki magistrat. Piątek wypełniają warsztaty dla uczniów miejscowych szkół średnich.

Miasto stara się wspierać i promować działania związane z czystym i oszczędnym korzystaniem z energii. Dni Energii Miasta Katowice to cykliczna impreza mająca upowszechniać wiedzę na ten temat. Magistrat udostępnia przy tym zasoby własnych instytucji, zapraszając też możliwie szerokie grono partnerów.

W tym roku rozstawią one swoje stanowiska nie - jak dotąd zwykle - na katowickim rynku, a na rozleglejszym Placu Sejmu Śląskiego. Działające w Katowicach przedsiębiorstwa energetyczne będą np. wyjaśniać, co charakteryzuje paliwa dobrej jakości czy przekazywać zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych.

Wśród zajmujących się problematyką instytucji i organizacji znajdzie się m.in. fundacja Arka, która zaprezentuje Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, kino rowerowe, eko puzzle i warsztaty upcyklingowe. Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych pokaże, jak działa panel fotowoltaiczny oraz urządzenie do grania na nosie za pomocą energii elektrycznej.

Na stanowisku spółki Komel będzie można z bliska zobaczyć małe elektryczne pojazdy off-roadowe, a Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice zaprezentuje działania związane z niskoemisyjnym transportem miejskim.

Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego będzie wyjaśniał kwestie związane z jakością powietrza, Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim, czy Funduszami Europejskimi. Na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach doradcy energetyczni mają służyć wiedzą m.in. na temat rządowego programu Czyste Powietrze.

Częścią wydarzenia będą bezpłatne wycieczki wyruszające z przystanku przy Placu Sejmu Śląskiego. Będzie można zobaczyć np. ścieżkę edukacyjną w oczyszczalni Gigablok, energooszczędny kompleks biurowy GPP Business Park, dostrzegalnię przeciwpożarową Lasów Państwowych w Lesie Murckowskim oraz Centrum Czystych Technologii Węglowych Głównego instytutu Górnictwa.

Samorząd Katowic od kilku lat podkreśla rolę edukacji ekologicznej mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych. Pod koniec ub. roku otworzył w ścisłym centrum Miejskie Centrum Energii - biuro doradzające w sprawach czystej i efektywnej energii. Na ubiegłorocznych Dniach Energii informował mieszkańców m.in. o zbliżającym się wówczas szczycie klimatycznym COP24.

Na grudniowym szczycie podpisano m.in. katowicką deklarację Driving Change Together, dotyczącą partnerstwa na rzecz rozwoju elektromobilności. W środę miał ją otrzymać w Watykanie papież Franciszek, u celu e-mobilnej pielgrzymki, zorganizowanej przez stowarzyszenie Instytut Elektromobilności Emobi z Katowic i wspartej przez samorząd tego miasta.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE