ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwa klimatyczne modele jednoznacznie przewidują silne ocieplenie klimatu
18.09.2019r. 18:21

Dwa klimatyczne modele jednoznacznie przewidują silne ocieplenie. W najbardziej pesymistycznym wariancie, do 2100 r. globalna temperatura wzrośnie aż o 6-7 st. C - twierdzą francuscy specjaliści. Utrzymanie ocieplenia poniżej zakładanych 2 st. C wymaga szeroko zakrojonych międzynarodowych wysiłków.

Na 2021 rok Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) planuje publikację kolejnego raportu na temat bieżących i przewidywanych zmian klimatycznych (Sixth Assessment Report).

Naukowcy z Francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych i innych ośrodków jako pierwsi złożyli już swoje wnioski do uwzględnienia w raporcie. Badacze pracowali na dwóch nowych modelach klimatu.

Modele te oferują wyższą rozdzielczość niż poprzednie i obejmują bardziej zaawansowane metody symulowania różnych części klimatycznego systemu, takich jak oceany, atmosfera, powierzchnie lądów czy lodowce.

Symulacje, podobnie, jak niektóre badania z innych krajów pokazały, że do 2100 roku ocieplenie będzie bardziej intensywne niż wcześniej zakładano.
Szczególnie dotyczy to najbardziej pesymistycznych prognoz zakładających szybki wzrost ekonomiczny oparty na paliwach kopalnych.

W tym wypadku wzrost globalnej średniej temperatury wyniesie 6-7 st. C, czyli o stopień więcej niż w poprzednich przewidywaniach.

Tylko silna międzynarodowa współpraca, w której za priorytet zostanie uznany zrównoważony rozwój, pozwoli utrzymać wzrost średniej globalnej temperatury poniżej 2 st. C. Wymagać to będzie znacznego wysiłku, a pod koniec wieku i tak czasowo docelowy wzrost wynoszący 2 st. C. zostanie przekroczony.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: aaa 19.09.2019r. 10:29
co nie oznacza braku dbania o środowisko....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE