ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stolica Apostolska wzywa do większego wykorzystania energii jądrowej dla zrównoważonego rozwoju
19.09.2019r. 15:01

Stolica Apostolska ponownie wyraża poparcie dla "bezpiecznego rozwoju i funkcjonowania pokojowych technologii jądrowych" - poinformował Arcybiskup Paul Richard Gallagher, watykański sekretarz ds. relacji z państwami, w trakcie wystąpienia na 63. Konferencji Generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w Wiedniu.

Arcybiskup Gallagher podkreślił, że wspierane przez MAEA projekty jądrowe mogą pomóc w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Zwrócił uwagę, że technologie jądrowe wykorzystywane w dziedzinie ochrony zdrowia, wody i środowiska, a także zmian klimatu, bezpieczeństwa żywności i inteligentnego rolnictwa, znacznie przyczyniły się do zmniejszenia ubóstwa oraz zwiększyły zdolności krajów do rozwoju w sposób zintegrowany.

Cytując Papieża Benedykta XVI, watykański sekretarz wyraził poparcie Stolicy Apostolskiej dla pokojowego wykorzystania bezpiecznej technologii jądrowej w celu autentycznego rozwoju. Jednocześnie zwrócił uwagę na znaczenie ciągłego dialogu i współpracy między nauką a wiarą w "budowaniu kultury szacunku, godności i wolności człowieka, dla przyszłości naszej ludzkiej rodziny oraz dla długoterminowego zrównoważonego rozwoju naszej planety".

Arcybiskup Gallagher, cytując Papieża Franciszka, powiedział, że społeczność naukowa, która zwraca uwagę na kryzys naszej planety, jest również wezwana do zaoferowania przywództwa, które zapewni rozwiązania dla ochrony ekosystemów, zanim zostaną spowodowane nieodwracalne szkody, nie tylko dla środowiska, ale także dla naszych społeczeństw, demokracji, sprawiedliwości i wolności.
W trakcie wystąpienia watykański sekretarz podkreślił także, że Stolica Apostolska docenia wkład Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w
nieproliferację i rozbrojenie jądrowe.

MAEA jest autonomiczną organizacją międzynarodową, utworzoną w 1957 r., która dąży do promowania pokojowego wykorzystania energii jądrowej i
powstrzymania jej wykorzystania do jakichkolwiek celów wojskowych, w tym jako broni jądrowej.
Vatican News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE