ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK poprawił wyniki
19.09.2019r. 20:09

Grupa ZE PAK odnotowała w drugim kwartale 24,6 mln zł zysku netto wobec 36,2 mln zł straty przed rokiem - podała spółka w raporcie półrocznym. Przychody ZE PAK wzrosły o 37,5 proc. rok do roku do 710,9 mln zł.

Zysk operacyjny w drugim kwartale sięgnął 38,7 mln zł. W analogicznym okresie 2018 roku grupa odnotowała 26 mln zł straty na działalności operacyjnej.

W pierwszym półroczu zysk netto wyniósł 37,9 mln zł wobec 51,3 mln zł straty rok wcześniej, a przychody wzrosły o 44 proc. do 1,406 mld zł.

W drugim kwartale grupa sprzedała 2,33 TWh energii elektrycznej, o 6,4 proc. więcej rok do roku, przy czym sprzedaż energii z produkcji własnej spadła o 9,9 proc., a sprzedaż z obrotu była wyższa o 44,8 proc.

Przychody ze sprzedaży świadectw pochodzenia energii wzrosły o 180 proc. do 25,8 mln zł. Wysoka dynamika wzrostu jest efektem niskiej bazy z poprzedniego roku, gdy spółka dostosowywała blok biomasowy w elektrowni Konin do potrzeb produkcji ciepła.
"W I półroczu 2019 roku blok biomasowy produkował nieprzerwanie energię a spółka generowała przychody z zielonych i czerwonych certyfikatów" - napisano.

W pierwszej połowie 2019 roku sprzedaż energii elektrycznej w grupie zwiększyła się z 4,27 TWh do 4,64 TWh, czyli o 8,66 proc. Wzrost sprzedaży był efektem większej o 54,57 proc. sprzedaży energii z obrotu, sprzedaż energii z produkcji własnej spadła o 0,38 TWh, czyli o 13,10 proc.

Średnia cena sprzedaży energii elektrycznej grupy w drugim kwartale wzrosła o 33 proc. rok do roku, do 268,4 zł za megawatogodzinę.

Spółka podała, że w pierwszym półroczu w pozycji przychodów z tytułu "różnicy ceny" ujęła przychody w wysokości 16,96 mln zł. Wartość ta stanowi różnicę między wielkością przychodów za obrót energią elektryczną, a wielkością przychodów wynikających z zastosowania cen energii elektrycznej stosowanych w na koniec czerwca 2018 roku, zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym z dnia grudnia 2018 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: jaki 20.09.2019r. 08:58
na fotowoltanikę jak znalazł.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE