ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rekordowe wsparcie Orlenu dla strażaków
19.09.2019r. 20:23

PKN Orlen przez 19 lat przeznaczył 14 milionów złotych, za pośrednictwem Fundacji Orlen, na wsparcie straży pożarnej w Polsce, z czego tylko w ciągu dwóch ostatnich lat ponad 4 miliony złotych. W tegorocznej edycji programu "Orlen dla Strażaków" środki finansowe przekazano aż 249 jednostkom. W uroczystej gali drugiej edycji programu "Orlen dla Strażaków" udział wzięli Premier Mateusz Morawiecki i Prezes Zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Tegoroczne podsumowanie programu "Orlen dla Strażaków" oraz uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na łączną kwotę ponad 2 milionów odbyło się w Teatrze Małym w Tychach.

Dziękuję, że budujecie Polskę, która jest coraz bardziej bezpieczna. Jesteście postrzegani jako ten, co zawsze pomoże. To jest bardzo potrzebne społecznie - to spaja społeczeństwo. Macie niesamowity dar. Oprócz tego, że jesteście odważni i bohaterscy, to bardzo często służycie jako wzorzec. To dla mnie ogromna radość i duma być dzisiaj tutaj z Wami. Dziękuję za Wasze męstwo i odwagę - powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

W styczniu br. PKN Orlen uruchomił program lojalnościowy dla strażaków zarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa otrzymała codzienne wsparcie w postaci rabatu 8 groszy za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach Orlen w Polsce.

Doceniamy poświęcenie i profesjonalizm polskich strażaków, dlatego od ponad 19 lat aktywnie angażujemy się we wsparcie ich trudnej, odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy. W tym czasie łącznie 14 milionów złotych trafiło do ochotniczych i państwowych jednostek straży pożarnej. Zależało nam również na codziennym wsparciu ich działalności stąd wdrożenie programu rabatowego dla członków tych formacji. Ważny był też dla nas w tym przypadku aspekt biznesowy - z ofertą dotarliśmy do ponad 100-tysięcznej grupy potencjalnych nowych klientów. To się opłaciło. Strażacy od stycznia do końca sierpnia tego roku zatankowali na Orlenie łącznie blisko 20 mln litrów paliwa, stając się jednym z najlepszych klientów flotowych - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.Program "Orlen dla Strażaków" jest realizowany przez PKN Orlen nieprzerwalnie od 19 lat. W tym okresie udało się udzielić wsparcia ponad 1 500 jednostkom. Zostało ono przeznaczone m.in. na dofinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie całej Polski.

Fundacja Orlen angażuje się w wiele projektów społecznych. W 2018 r. na realizację celów statutowych przeznaczono blisko 32,5 miliarda złotych. Zdecydowana część tej kwoty, bo prawie 24 miliardy złotych, pochodziła z darowizn PKN Orlen. Z kolei spółki z GK Orlen na wsparcie Fundacji przeznaczyły ponad 3,5 miliarda złotych.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE