ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CIS: Uroczystość z okazji Dnia Energetyka. Marszałek Sejmu: "Pracujecie na rzecz dobra wspólnego"
19.09.2019r. 22:45

W czwartek 18 września Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wzięła udział w uroczystości z okazji Dnia Energetyka Grupy Tauron. W wydarzeniu, które odbyło się w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, uczestniczyli też m.in. Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, przedstawiciele Prezydenta RP, parlamentarzyści i samorządowcy.

- Zawsze na początku i na końcu jest człowiek. Energetycy działają na rzecz innych, pełnią swoją misję na rzecz dobra wspólnego. Dziękujemy wam za tę pracę - powiedziała marszałek Sejmu, zwracając się do uczestników wydarzenia. Elżbieta Witek mówiła o stojących przed sektorem energetycznym wyzwaniach związanych z polityką klimatyczną, bezpieczeństwem energetycznym i zieloną energią. Zwróciła też uwagę, że kwestia energetyki jest często przedmiotem zainteresowania w Sejmie.

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski mówił o wieloletnich perspektywach rozwoju polskiego rynku energii oraz o współpracy z Komisją Europejską w tym obszarze. Prezes Grupy Tauron Filip Grzegorczyk podsumował ostatnie lata działalności Grupy, podkreślając m.in. wagę społecznej odpowiedzialności.
Listy do uczestników wydarzenia skierowali m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wiadomość od prezydenta odczytała doradca, Agnieszka Lenartowicz-Łysik. Andrzej Duda podkreślił, że wysiłek polskich energetyków jest jednym z fundamentów wszystkich dziedzin życia naszego kraju. Przesłanie od Prezesa Rady Ministrów odczytał senator Bronisław Korfanty. Premier zaznaczył w korespondencji, że na Śląsku, pielęgnującym etos ciężkiej pracy, nie trzeba przypominać o znaczeniu sektora energetycznego, a praca energetyków daje Polakom poczucie bezpieczeństwa.

Po wystąpieniach odbyła się ceremonia wręczenia pracownikom sektora energetycznego odznaczeń za wieloletnią pracę.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: mirosławek 20.09.2019r. 07:56
W czwartek, czy 18 września?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE