ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen do końca roku policzy straty wynikające z przerw w dostawach ropy
20.09.2019r. 13:30

PKN Orlen do końca roku policzy wszystkie straty wynikające z przerw w dostawach ropy naftowej ropociągiem Przyjaźń co miało miejsce od końca kwietnia do początku czerwca - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Mamy dwa rodzaje odszkodowań. Jedne dotyczą niedostarczonej ropy, których część udało się nam już odzyskać, a drugą część jeszcze procedujemy. Drugi rodzaj odszkodowań dotyczą z tytułu potencjalnych strat. Proces ten dotyczy liczenia strat, co uda się ma do końca roku oszacować . Związane jest to z planowanymi przestojami. My też w cyklu produkcyjnym mamy planowane przestoje. Musimy sprawdzić techniczne nasze instalacje i wówczas będą dodatkowe przeliczone kwoty. Mamy nadzieje, że do końca roku złożymy rozstrzenia dotyczące całego kryzysu chlorkowego, który uniemożliwił przez 46 dni przesył do Polski ropy przez ropociąg Przyjaźń. - powiedział prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.
- Kiedy wytrzymaliśmy bez rosyjskiej ropy taki okres czasu to był konstruktywny dialog ze stroną rosyjską. Było to możliwe dzięki uruchomieniu procesu dywersyfikacji. Gdybyśmy nie wytrzymali tego okresu czasu, wydaje mi, że nie byłoby takiego poziomu. Rafineria w płocku przerabia w 50 procentach ropę inną niż rosyjską. Mogliśmy pozwolić sobie na nieco dłuższe negocjacje. Strona rosyjska uznała nasze prawo do roszczeń i mamy zidentyfikowanego dostawcę - zakończył cytowany przez BiznesAlert.pl prezes PKN Orlen.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE