ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Przygotuj się do zimy z PGE Energia Ciepła
20.09.2019r. 15:04

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, lider ciepłownictwa w Polsce, rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną skierowaną do mieszkańców, jak prawidłowo przygotować się do odbioru ciepła oraz jak oszczędzać ciepło w sezonie grzewczym i w ten sposób dbać o środowisko.

Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie oraz Kielcach i Zgierzu wytwarzają ciepło przez cały rok i są w pełni gotowe do zapewnienia komfortu cieplnego swoich mieszkańców.

Elektrociepłownie produkują ciepło i energię elektryczną przez cały rok, sezon grzewczy jest zatem umowny, a jego rozpoczęcie uzależnione jest wyłącznie od potrzeb odbiorców ciepła - mieszkańców miast i instytucji. Właściciele lub zarządcy budynków, czyli spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą włączyć ogrzewanie w każdej chwili. PGE Energia Ciepła jest gotowa do uruchomienia ogrzewania na życzenie klienta, aby zapewnić komfort cieplny w mieszkaniach odbiorców."Kampania informacyjno-edukacyjna "Przygotuj się do zimy z PGE Energia Ciepła" prowadzona jest we wszystkich naszych lokalizacjach, w których posiadamy elektrociepłownie. Jesteśmy producentem ciepła sieciowego z kogeneracji dla 25% mieszkańców Polski, chcemy wesprzeć naszych klientów i doradzić jak efektywnie i oszczędnie korzystać z ciepła. Jednocześnie informujemy, że ciepło sieciowe jest najbardziej ekologicznym sposobem ogrzewania, który pozytywnie wpływa na jakość powietrza w miastach." - mówi Przemysław Kołodziejak, wiceprezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

W okresie poprzedzającym jesień PGE Energia Ciepła dokonała corocznego przeglądu urządzeń w swoich elektrociepłowniach i sieci ciepłowniczych należących do spółki. Przeprowadzone prace remontowe i modernizacyjne, prowadzone są po to, aby przygotować elektrociepłownie i system ciepłowniczy do zwiększonej pracy w sezonie jesienno-zimowym. W lokalizacjach, w których PGE Energia Ciepła posiada sieci ciepłownicze czyli w Toruniu, Zielonej Górze, Siechnicach, Gorzowie Wielkopolskim i Zgierzu, prowadzone były prace modernizacyjne ciepłociągów, wymiany sieci na nowoczesne preizolowane, przeglądy węzłów cieplnych i intensywne prace związane z przyłączaniem nowych budynków do sieci ciepłowniczej.

Ciepło sieciowe, produkowane w kogeneracyjnych elektrociepłowniach, to najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania, który ogranicza niską emisję. Corocznie PGE Energia Ciepła przyłącza do sieci, samodzielnie i we współpracy z lokalnymi dystrybutorami, ok. 180 MWt, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza w miastach.

Równolegle PGE Energia Ciepła realizuje program "Dzielimy się ciepłem" dla odbiorców wrażliwych społecznie korzystających z ciepła sieciowego. Wśród beneficjentów programu są m. in. szpitale, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, schroniska dla zwierząt, domy starców oraz rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE