ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Na Kubie kryzys paliwowy - wielogodzinne kolejki przed stacjami benzynowymi
20.09.2019r. 22:50

Braki w dostawach paliw płynnych na Kubę spowodowane sankcjami USA nałożonymi na wenezuelskie tankowce stały się bardzo dotkliwe dla oczekujących przed stacjami benzynowymi kierowców, mimo że nawykli do stania w kolejkach po różne towary.

W Hawanie i wokół stolicy kierowcy spędzają całe dnie na poszukiwaniu benzyny i paliwa dieslowskiego czy gazu. W tym tygodniu czas oczekiwania na przybycie państwowej cysterny z paliwem wydłużył się na wielu stacjach do pięciu godzin.

Rząd bezskutecznie protestuje przeciwko polityce Stanów Zjednoczonych, które stosują sankcje wobec wenezuelskich tankowców dostarczających Kubie po preferencyjnych cenach paliwa płynne i gaz. Wenezuela pozostaje głównym sojusznikiem Kuby w regionie.

Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez oświadczył w piątek, że administracja prezydenta Donalda Trumpa prowadzi światową kampanię nacisków na armatorów w Ameryce Południowej, Europie i Północnej Afryce, aby nie dostarczali Kubie paliw swymi tankowcami.
Wenezuela, kraj o największych na świecie zbadanych złożach ropy naftowej, przez dwie dekady była głównym dostawcą paliw płynnych dla Kuby. Jednak sankcje drastycznie ograniczyły dostawy. Rząd kubański był ostatnio zmuszony bardzo zmniejszyć, wobec braku paliwa, liczbę połączeń autobusowych i kolejowych.

Problemy transportu, które stały się szczególnie dotkliwe dla ludności w tym miesiącu - podkreśla agencja AP - wywołały głębokie niezadowolenie Kubańczyków. Rząd zapowiedział, że sytuacja powinna poprawić się w październiku dzięki nowym dostawom.

Rosyjski wicepremier Jurij Borisow podpisał w piątek w Moskwie umowę rosyjsko-kubańską w sprawie współpracy gospodarczej i handlowej oraz dostaw paliw płynnych dla Kuby. Umowa obejmuje program współpracy w sektorze transportu, energetyki i rolnictwa do roku 2030.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 21.09.2019r. 12:55
Kuba to jest typowa komuna bo chociaż są potęgą w produkcji trzciny cukrowej to nie wiedzą jak zrobić z niej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE