ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Paryżu marsz w obronie klimatu; policja rozpędziła lewicowych aktywistów
21.09.2019r. 16:35

Nie chcemy gwiazdki z nieba, chcemy ocalić planetę - krzyczeli uczestnicy marszu w obronie klimatu, który po południu ruszył ulicami Paryża. Lewicowi aktywiści, niektórzy zamaskowani, obrzucali policję różnymi przedmiotami, na co ta zareagowała gazem łzawiącym.

Organizacje Greenpeace i Młodzi Dla Klimatu wezwali uczestników marszu, żeby opuścili protest z powodu przemocy - informuje agencja AFP.

Jeszcze przed rozpoczęciem marszu w ogrodach luksemburskich jego organizatorzy apelowali o spokój. "Wszyscy są mile widziani (...), musimy szanować konsensus działań bez przemocy" - powiedziała jedna z organizatorek.

Kilka tysięcy protestujących odpowiedziało w Paryżu na wezwania wielu organizacji pozarządowych dzień po bezprecedensowym, globalnym strajku klimatycznym.
W innych częściach Francji zaplanowano inne wydarzenia. Według władz departamentu Rodanu w Lyonie około 5000 osób zebrało się rano w centrum miasta. "Stop zagładzie ekologicznej" - brzmiał napis na jednym z transparentów.

W stolicy zatrzymano 106 osób, a 43 umieszczono w areszcie podczas kolejnego już protestu oddolnego ruchu "żółtych kamizelek", sprzeciwiającego się polityce gospodarczej rządu. Rano policja rozpędziła gazem łzawiącym kilka grup osób na Polach Elizejskich, gdzie zabroniono demonstracji.

W Paryżu w sobotę odbyła się także manifestacja przeciwko reformie systemu emerytalnego.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 23.09.2019r. 09:20
Czy Portal CIRE też musi uczestniczyć w tej klimatycznej propagandzie ?
W dziesiejszym "newsie" naliczyłem 10 szt informacji na temat klimatu a szczególnie protestów klimatycznych. Może byśmy zajęli się tak energetyką a nie propagandą finansowana w znacznym stopniu przez Gazprom ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE