ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Paryżu 22 tys. osób w proteście klimatycznym
21.09.2019r. 20:54

16 tys. osób wzięło udział w sobotę w Paryżu w proteście klimatycznym - podały władze francuskiej stolicy. Wg organizatorów marsz klimatyczny zgromadził 50 tys. osób. Doszło do incydentów ze służbami porządkowymi.

Jak poinformowała prokuratura, podczas demonstracji, w tym także protestu oddolnego ruchu "żółtych kamizelek", do godz. 19.30 zatrzymano w sumie 164 osoby, w tym 111 aresztowano na 48 godzin, a 395 ukarano grzywną, ponieważ przebywali w miejscach, gdzie zakazano manifestacji - wyjaśniła prefektura Paryża.

Demonstranci rozbijali witryny sklepowe i podpalali wzniesione barykady.

Wieczorem siły porządkowe użyły gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom w rejonie parku Bercy.

Demonstrujący w proteście klimatycznym rozwiesili transparenty na dwóch mostach na Sekwanie z hasłami: "(Prezydent) Macron: truciciel Ziemi", "Nieodpowiedzialni truciciele nadszedł czas, aby zapłacić", "(Sprawy) klimatyczne, społeczne: ci sami odpowiedzialni, ta sama walka".
Marsz w obronie klimatu ruszył w Paryżu wczesnym popołudnie. Lewicowi aktywiści, niektórzy zamaskowani, obrzucali policję różnymi przedmiotami, na co ta zareagowała gazem łzawiącym. Organizacje Greenpeace i Młodzi Dla Klimatu wezwali uczestników marszu, żeby opuścili protest z powodu przemocy.

Według organizatorów marsz klimatyczny zgromadził 50 tys. osób w Paryżu, 10 tys. w Grenoble i po 5 tys. w Lyonie i w Strasburgu - podaje na swej stronie internetowej dziennik "Le Figaro". Demonstracje klimatyczne odbyły się także w Lille, Bordeaux, Metz, Rouen, Nancy, Marsylii, Tours, Angers, Bayonne i Caen, gromadząc w sumie ok. 10 tys. osób.

Z kolei w sobotę rano za pomocą gazu łzawiącego siły porządkowe rozpędziły na Polach Elizejskich kilka niewielkich grup osób z ruchu "żółtych kamizelek". Na sobotę, która jest już 45. sobotą z rzędu, kiedy odbywają się demonstracje "żółtych kamizelek", zmobilizowano 7 500 członków sił bezpieczeństwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE