ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uczestnicy Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego: liderzy nie mogą nas ignorować
21.09.2019r. 21:24

Światowi liderzy nie mogą ignorować działań młodych ludzi, ich wybuchu złości i strachu - z takim przekazem wystąpili uczestnicy sobotniego Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

"Pokazaliśmy, że jesteśmy zjednoczeni i że nas, młodych, nie da się zatrzymać" - powiedziała 16-letnia Greta Thunberg, szwedzka aktywistka, działająca na rzecz ochrony środowiska, która zapoczątkowała młodzieżowe strajki klimatyczne.

"Będziemy was rozliczać. (...) Jeśli nie będziecie pamiętać, zmobilizujemy się, by was odwołać" - zwróciła się do światowych liderów aktywistka na rzecz walki ze zmianami klimatu z Fidżi Komal Karishma Kumar.

"Młodzi ludzie z różnych części świata żyją w ciągłym strachu i niepokoju w związku z klimatem, w strachu o przyszłość, w niepewności co do zdrowego życia czy w ogóle życia ich dzieci" - wskazała Kumar.

Aktywiści domagali się przeznaczenia środków na pomoc biednym krajom, by mogły one przystosować się do ocieplenia klimatu i zwiększać udział zielonej energii. Podkreślono także, że świat powinien szybko porzucić węgiel, ropę i gaz, które przyczyniają się do zmiany klimatu.
"Zatrzymajcie przestępcze zanieczyszczające działania wielkich korporacji" - apelował Bruno Rodriguez z Argentyny. "Dosyć. Nie chcemy więcej paliw kopalnych" - dodał.

Po wystąpieniach młodych działaczy sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zaapelował, by ci nie ustawali w wywieraniu presji. Dodał, że dzięki młodym ludziom stał się optymistą, jeśli chodzi o walkę z ociepleniem klimatu.

Guterres wyraził przekonanie, że przed przyszłotygodniowym szczytem klimatycznym ONZ widzi "zmianę w dynamice". "To wy rozpoczęliście ten ruch" - zwrócił się do zebranych.

W Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym wzięło udział ok. 700 osób. Dzień wcześniej w ok. 150 krajach świata odbyły się protesty w obronie klimatu, w których wzięły udział miliony młodych ludzi.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 23.09.2019r. 09:14
.......Młodzi ludzie z różnych części świata żyją w ciągłym strachu i niepokoju w związku z klimatem, w strachu o przyszłość, w niepewności co do zdrowego życia czy w ogóle życia ich dzieci".... Młodzi ludzie wierzą w klimatyczna propagandę- "użytecznych idiotów" jest wszędzie pełno.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE