ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nowa szansa dla energetycznych startupów
23.09.2019r. 14:27

Zastosowanie Internetu Rzeczy w domach i miastach, nowoczesna obsługa klienta, czy też rozwijanie inteligentnych sieci energetycznych to obszary, w których Tauron poszukuje chętnych do współpracy startupów w czwartej edycji Programu KPT ScaleUp.

Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego innowacyjne firmy z obszaru Przemysłu 4.0 mają czas do 21 października.

Akcelerator prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny już po raz czwarty wspierać będzie rozwój szeroko rozumianego Industry 4.0 w Polsce. Poprzez bogaty program wsparcia dla młodych firm oraz stworzenie komfortowych warunków współpracy między nimi, a już uznanymi i cenionymi nie tylko w Polsce, ale i na świecie markami, KPT ScaleUP chce wzmocnić ideę czwartej rewolucji przemysłowej.

- Jesteśmy zdeterminowani, aby Tauron pozostał liderem transformacji energetycznej w Polsce. Kluczowymi obszarami zmian są energetyka rozproszona, innowacje z przewodnią rolą digitalizacji oraz klientocentryczność. Dlatego w nowym naborze oczekujemy projektów z obszaru smart home, smart city, przemysłu 4.0, nowoczesnej obsługi klienta B2B i B2C czy inteligentnych usług sieciowych. - tłumaczy Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, machine learning, dane w chmurze i data mining - to priorytety rozpoczynającego się dziś i trwającego do 21 października naboru. By efekt akceleracji był jak najbardziej konkretny, każdy z odbiorców technologii stworzył szczegółową listę wyzwań rozwojowych, nad rozwiązaniem których w pierwszej kolejności chciałby pracować.

Grupa Tauron stawia na wykorzystanie chatbotów, machine learning i AI do usprawnienia obsługi klienta oraz cyfryzacji sprzedaży. Pożądane będą też rozwiązania z obszaru Smart Home oraz pomysły, które przyczynią się do automatyzacji procesów przemysłowych i usług w zakresie zarządzania energią.

- Aplikować do KPT ScaleUP może każdy startup, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom zdefiniowanym przez odbiorców technologii, czyli firmy przemysłowe będące partnerami akceleratora, m.in. Grupa Tauron - wyjaśnia Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP. - Takie rozwiązanie należy opisać w formularzu zgłoszeniowym, który następnie zostanie szczegółowo oceniony przez zespół KPT ScaleUP oraz odbiorców technologii. Autorzy najlepszych pomysłów - czyli takich, które najściślej wpisują się w priorytety partnerów oraz najpełniej odpowiadają na ich potrzeby - zostaną zaproszeni do sześciomiesięcznego programu akceleracji - dodaje Bartosz Józefowski.

Przewodnik po rekrutacji można pobrać ze strony internetowej akceleratora.

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Grupa Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE