ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nagroda w konkursie Podkarpacka Budowa Roku 2018 dla PGE Dystrybucja Odział Rzeszów
24.09.2019r. 11:02

20 września w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Budowa Roku Podkarpacia 2018" zorganizowanego przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Nagrodę pierwszego stopnia oraz tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2018 w kategorii Stacje Elektroenergetyczne otrzymał PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów za realizację przebudowy stacji 110/SN kV Rzeszów Centralna.Stację wykonano w najnowocześniejszej technologii "GIS" (ang. Gas Insulated Swichgear), w której jako izolację wykorzystuje się sześciofluorek siarki (SF6). Prace polegały na przebudowie istniejących stacji 110/30/15/6 kV na stacje 110/15 kV w wykonaniu wnętrzowym. W ramach realizacji robót zrealizowano: budowy nowych budynków stacyjnych, budowy Rozdzielni 110 kV w technologii GIS, budowy rozdzielni 15 kV, przebudowę istniejących linii napowietrznych 110 kV na linie kablowe 110 kV oraz wprowadzenie istniejących kabli 15 kV do nowych rozdzielni 15 kV.

Przebudowa istniejącej stacji była konieczna z uwagi na wzrost zapotrzebowania na moc w Rzeszowie oraz realizację projektu przeizolowania sieci z napięcia 6 kV i 30 kV na napięcie 15 kV. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu izolacji SF6 w rozdzielniach 110 kV znacznie został zmniejszony teren zajmowany przez GPZ. Ważny jest także aspekt bezpieczeństwa - wszystkie urządzenia stacyjne zlokalizowane zostały wewnątrz budynku stacji, przez co zminimalizowano możliwości ewentualnego porażenia prądem osób postronnych. Znacznie poprawiła się też estetyka w otoczeniu sąsiadujących osiedli mieszkaniowych.

Całość inwestycji kosztowała 12,6 mln zł. Stanowi ona część realizacji projektu: "Przeizolowanie sieci 6 kV m. Rzeszowa na napięcie 15 kV - modernizacja trzech stacji 110/SN: Rzeszów Staromieście, Staroniwa i Rzeszów Centralna" Źródło wsparcia: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Działanie 7.1 "Rozwój inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii" Oś priorytetowa VII - Poprawa bezpieczeństwa energetycznego, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W sumie w ostatnich pięciu latach O. Rzeszów zainwestował w infrastrukturę energetyczną na terenie swojego działania ponad 1 mld zł. Rok 2019 pod tym względem zapowiada się rekordowo - zgodnie z planem inwestycyjnym powinien zamknąć się kwotą 280 mln zł.

PGE Dystrybucja

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE