ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Wypychewicz: obecne stacje elektroenergetyczne będą uzupełniane o funkcje SPS
24.09.2019r. 11:31

- W momencie budowy nowych stacji elektroenergetycznych najprawdopodobniej instalowane będą już stacje inteligentne zawierające pełną funkcjonalność obecnych obiektów rozbudowaną o elementy smart grid i magazyny energii. Na dużo większą skalę pojawią się natomiast uzupełnienia już funkcjonujących stacji o funkcje Inteligentnych Stacji Transformatorowych (SPS) - powiedział Bogusław Wypychewicz, prezes zarządu i założyciel ZPUE podczas targów Energetab 2019.

- Nie wyobrażam sobie, abyśmy dzisiaj zamieniali wszystkie istniejące stacje elektroenergetyczne obiektami inteligentnymi. SPS to urządzenie elastyczne i konfigurowalne, które można połączyć z już istniejącą stacją i nadać jej oczekiwaną funkcjonalność stacji inteligentnej - powiedział Wypychewicz.

Prezes ZPUE zwrócił uwagę, że SPS jest odpowiedzią na wyzwania współczesnej energetyki, konieczność połączenie systemów rozproszonego wytwarzania energii w źródłach fotowoltaicznych lub wiatrowych, ale i ustabilizowanie sieci związane z rozwojem elektromobilności, gdyż te czynniki będą wprowadzać chwilowe niestabilności pracy systemu.

Pierwsze trzy Inteligentne Stacje Transformatorowe SPS z magazynami energii zostaną zainstalowane u klientów na Mazowszu, w tym do innogy Stoen Operator - poinformował podczas targów Energetab ich producent, spółka ZPUE.

ZPUE jest liderem w obszarze konstrukcji i produkcji inteligentnych stacji transformatorowych stanowiących rozwiązania o uniwersalnym zastosowaniu, których nie było dotychczas na rynku polskim, ale i europejskim.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE