ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PKN Orlen wdraża dla Płocka i powiatu program monitorowania stanu zdrowia i leczenia
01.10.2019r. 10:22

Orlen uruchamia dla mieszkańców Płocka i powiatu program monitorowania stanu zdrowia, profilaktyki i leczenia. 5 i 6 października w mieście zorganizowane zostanie Miasteczko Zdrowia z bezpłatnymi badaniami i konsultacjami medycznymi.

Informując we wtorek o Miasteczku Zdrowia, PKN Orlen podkreślił, że działać ono będzie w płockiej hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena. Projekt honorowym patronatem objął minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Zgodnie z zapowiedzią PKN Orlen wdraża program ułatwiający mieszkańcom Płocka i powiatu płockiego monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie" - podała spółka. Zapowiedziała przy tym, że w sobotę i w niedzielę, 5 i 6 października br., zorganizowane zostanie Miasteczko Zdrowia, czyli szereg bezpłatnych badań medycznych i konsultacji lekarskich.

Na mieszkańców w Orlen Arenie czekać będzie kilkadziesiąt bezpłatnych stanowisk konsultacyjnych i punktów pomiarowych. Można będzie sprawdzić pojemność płuc, znamiona na skórze, zrobić badania EKG lub skonsultować się z fizjoterapeutą. Porad i konsultacji udzielą lekarze i specjaliści.

Wokół Orlen Areny zostanie zorganizowana mobilna strefa zdrowia z dentobusem, cytobusem, mammobusem, krwiobusem i kapsułą badającą zmysły. Można się też będzie skonsultować pod kątem doboru diety czy efektywnego rzucenia palenia.

"To nie pacjent powinien jechać do centralnego ośrodka w Warszawie, ale dobra praktyka diagnostyczna powinna być dostępna w miejscu jego zamieszkania. Inicjatywa, której efektem jest między innymi Miasteczko Zdrowia, ma na celu zapewnienie mieszkańcom Płocka najwyższych standardów opieki medycznej i profilaktyki" - powiedział cytowany w komunikacie spółki minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Dbanie o zdrowie jest obowiązkiem, ale też przywilejem nas wszystkich. Z tego powodu PKN Orlen inicjuje i prowadzi działania mające na celu rzeczywistą ochronę zdrowia poprzez promowanie szeroko rozumianej profilaktyki i dostępu do badań i porad ekspertów. Beneficjentami naszych działań w Płocku są wszyscy mieszkańcy, również pracownicy naszej firmy. Dużą rolę w projekcie odgrywają nasi partnerzy oraz Ministerstwo Zdrowia" - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

W połowie września PKN Orlen podpisał z Centrum Onkologii - Instytutem im. M. Skłodowskiej-Curie umowę na realizację programu zdrowotnego dla mieszkańców Płocka i tamtejszego powiatu. Projekt będzie wdrażany przy współpracy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Spółka zapowiedziała wówczas, że na jego realizację przeznaczy 10 mln zł. W sześć lat pieniądze trafią m.in. na monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób. Pierwsza transza, 1 mln zł, zostanie wypłacona jeszcze w tym roku.

W podpisaniu umowy PKN Orlen z Centrum Onkologii - Instytutem im. M. Skłodowskiej-Curie uczestniczył minister zdrowia Łukasz Szumowski. Spółka anonsowała wtedy, że w październiku w płockiej Orlen Arenie "po raz kolejny przygotowane zostanie Miasteczko Zdrowia, w którym mieszkańcy Płocka będą mogli przeprowadzić badania i zasięgnąć porad lekarskich". Wspomniała przy tym, że ostatnie takie wydarzenie, zorganizowane w czerwcu, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W dwa dni skorzystało z niej blisko 4 tys. osób.

Według PKN Orlen łącznie od 2016 r. na działania sponsoringowe i społeczne w Płocku koncern przeznaczył ponad 21,5 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE