ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła laureatem nagrody Nowy Impuls
02.10.2019r. 14:17

Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, odebrał 1 października podczas uroczystej gali XVI Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie, honorowe wyróżnienie za innowacyjny projekt wpisujący się w ideę Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Wyróżnienie przyznane PGE Energia Ciepła przez kolegium redakcyjne Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.PL dotyczy projektu, który ma na celu wykorzystanie oczyszczonych ścieków komunalnych jako potencjalnego źródła wody pozwalającej na pokrycie znacznej części potrzeb dla elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie. Projekt jest obecnie w fazie analiz, sprawdzany jest wpływ oczyszczonego ścieku na instalacje technologiczne tj. IMOS (Instalację Mokrego Odsiarczania Spalin), chłodnie
i stacje uzdatniania wody.Celem projektu, jest zminimalizowanie ilości wody pobieranej ze środowiska naturalnego na korzyść jej powtórnego wykorzystania. Postrzeganie wody jako cennego zasobu, który należy wykorzystywać zgodnie z zasadą Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, jest przykładem odpowiedzialnego myślenia w kierunku innowacyjnej zmiany polskiej energetyki.

"Jestem zaszczycony otrzymaną nagrodą za nasz nowatorski innowacyjny projekt będący przykładem wykorzystania działań w ramach idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Mam nadzieję, że nasz projekt zainspiruje innych do wprowadzania podobnych rozwiązań. Dziękuję pracownikom PGE Energia Ciepła, zwłaszcza Departamentowi Badań i Rozwoju za ich zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Ten sukces nie byłby możliwy bez ich oddania i ciężkiej pracy" - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Nowy Impuls to wyróżnienie przyznawane tym, którzy wprowadzają w życie nowe, energetyczne idee, podejmując pionierskie działania przyczyniające się do transformacji polskiej energetyki. W tegorocznej edycji przyznano 12 wyróżnień.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE