ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

II edycja programu "Bohaterowie naszej przyszłości" Fundacji PGE i Fundacji Cultura Memoriae
04.10.2019r. 16:02

"Bohaterowie naszej przyszłości" to projekt Fundacji PGE, realizowany we współpracy z Fundacją Cultura Memoriae, przygotowany specjalnie z myślą o Powstańcach Warszawskich. W drugiej edycji programu Powstańcy ponownie mogli ubiegać się o przyznanie świadczenia, które w tym roku wyniosło 1400 zł.

Projekt stanowi kontynuację współpracy i opieki nad grupą kombatantów, zasłużonych dla Ojczyzny, w tym osób pozostających często w bardzo trudnej sytuacji materialnej, samotnych, zapomnianych przez środowisko, pozbawionych właściwej opieki i pozostających na marginesie życia społecznego. Jest to ostatnia szansa, aby wspomóc przywracanie pamięci o nich i zrekompensowanie im lat zapomnienia. Pomoc kombatantom, szczególnie żołnierzom i sanitariuszkom walczącym w Powstaniu Warszawskim, jest nie tylko istotna, ale powinna być naturalną potrzebą w ramach wdzięczności i szacunku dla czynów przez nich dokonanych. Dlatego cieszymy się, że możemy wraz z Fundacją PGE i PGE Polską Grupą Energetyczną realizować program, tak potrzebny bohaterom naszej przyszłości - mówi Hanna Nowakowska, prezes fundacji Cultura Memoriae.

Podobnie jak w ubiegłym roku, beneficjentem programu "Bohaterowie naszej przyszłości" mogły zostać osoby, które brały udział w walkach powstańczych w Warszawie w okresie od 1 sierpnia 1944 do 2 października 1944 roku w ramach walki z niemieckim okupantem. Mogły to być zarówno czynni uczestnicy walk, jak i osoby wspierające walczących, czyli członkowie ruchu oporu działający w ramach struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Tym samym każda z osób zgłaszających się do udziału w programie musiała posiadać uprawnienia kombatanckie z tytułu udziału w Powstaniu Warszawskim przyznane decyzją Szefa UdSKiOR zgodnie z ustawą z dnia 24 stycznia 1991r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego lub na podstawie wcześniej obowiązujących ustaw.

Świadczenie przyznane Powstańcom jest jednorazowe i bezzwrotne, jednocześnie nie nakłada na Powstańców żadnych dodatkowych zobowiązań. Tegoroczne wsparcie wzrosło z 850 zł do 1400 zł.

Jesteśmy największą firmą energetyczną w kraju i jednym z liderów polskiej gospodarki, dlatego niezwykle ważne jest dla nas prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny, w tym wspieranie projektów, których celem jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości. To nasz obowiązek, ale i ogromny zaszczyt, wspierać ludzi, którzy zapisali tak piękne karty polskiej historii - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.Ubiegłoroczna edycja programu "Bohaterowie naszej przyszłości" spotkała się z pozytywnym odzewem w środowisku Powstańców, którzy przesłali na adres Fundacji PGE oraz Operatora wiele wzruszających listów z podziękowaniami. Wielokrotnie powtarzała się w nich informacja, że przyznanie świadczenie uzupełniło ich domowy budżet pomagając zaspokoić bieżące potrzeby. Równie istotna była dla Beneficjentów pamięć i zainteresowanie ich historią i obecną sytuacją życiową, na którą odpowiedzią było przyznane świadczenie.

Program "Bohaterowie naszej przyszłości" realizowany jest we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Związkiem Powstańców Warszawy oraz Światowym Związkiem Żołnierzy AK Okręg Warszawa.

Fundacja PGE jest jednym z filarów zaangażowania społecznego PGE Polskiej Grupie Energetycznej, prowadząc działalność grantodawczą oraz autorskie programy społeczne. Partnerem akcji "Bohaterowie naszej przyszłości" jest Fundacja Cultura Memoriae, która od wielu lat realizuje z sukcesami swą misję organizując wsparcie dla kombatantów poprzez wolontariat i działania socjalno-pomocowe.

Program "Bohaterowie naszej przyszłości" realizowany jest od 2018 r. i jest kolejnym wspólnym projektem Fundacji PGE i Fundacji Cultura Memoriae. W latach 2016-2018, w ramach trzech edycji akcji "Paczka dla Kombatanta", staraniem obu Fundacji do środowiska kombatantów trafiło w sumie 1500 świątecznych paczek.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE