ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła, mecenas pięciu instytucji kultury w Polsce, zaprasza na nowy sezon artystyczny Filharmonii Krakowskiej
07.10.2019r. 15:46

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, objęła mecenatem instytucje kultury w lokalizacjach, w których posiada aktywa ciepłownicze - jedną z nich jest Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Po blisko 20 latach współpracy elektrociepłowni w Krakowie z Filharmonią opartej na patronacie pojedynczych koncertów PGE Energia Ciepła jest Mecenasem Filharmonii Krakowskiej.

W ostatni weekend (4 i 5 października 2019 r.) zainaugurowano jubileuszowy 75. sezon artystyczny 2019/2020, który będzie podwójnie ważny dla kulturowego kalendarza stolicy Małopolski - ze względu na Jubileusz instytucji, jak i planowane, na początek 2020 r. otwarcie zmodernizowanej siedziby Filharmonii.

W sezonie artystycznym 2019/2020 Filharmonia Krakowska będzie obchodziła swoje 75-lecie - zaplanowano ponad 200 koncertów i szereg wydarzeń artystycznych, w których będą uczestniczyć znakomici goście ze świata muzyki, m.in. koncerty z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki oraz II edycja Festiwalu Szymanowski / Polska / Świat. Dodatkowo już niedługo melomani będą mogli korzystać z odnowionego budynku z przebudowaną widownią.

Koncerty, które odbędą się w pierwszej części sezonu artystycznego, ze względu na trwający remont budynku Filharmonii, zaplanowane są m.in. w Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Narodowym, Nowohuckim Centrum Kultury. Jak mówi dyrektor artystyczny instytucji Charles Olivieri-Munroe - "występy poza siedzibą to w jakimś sensie możliwość doświadczania innych przestrzeni, (...) w przypadku sali NCK to dla zespołu szansa na dotarcie do nowej publiczności"."To zaszczyt być Mecenasem Filharmonii Krakowskiej w jubileuszowym roku - zarówno Filharmonii jak i elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, która w 2020 r. będzie obchodzić 50-lecie powstania. Wspieranie tak ważnych instytucji jak Filharmonia Krakowska, przyczynia się do tego, że muzyka klasyczna w doskonałym wykonaniu stała się jednym z atutów Krakowa" - skomentował Mariusz Michałek, Dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie.

"Dzięki szerokiej ofercie repertuarowej Filharmonię Krakowską, mogą odwiedzić zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci - nawet te, które nie ukończyły trzech lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nie tylko naszych stałych melomanów, ale również Seniorów, a także osób z niepełnosprawnościami, Filharmonia z roku na rok poszerza propozycje programowe o nowe cykle, które odpowiadają gustom i potrzebom słuchacza. Wszystko to oraz promocyjne ceny biletów nie byłyby możliwe gdyby nie zewnętrzne źródła finansowego wsparcia, głównie ze strony naszych Mecenasów. Nasza współpraca z krakowską elektrociepłownią PGE Energia Ciepła trwa od wielu lat, pomagając nam tworzyć niezapomniane wydarzenia dla naszych słuchaczy. "Skromne" początki przerodziły się w wieloletnie i długoterminowe wsparcie, które w znaczący sposób pomaga nam tworzyć niezapomniane wydarzenia dla naszych słuchaczy" - dodał Bogdan Tosza, Dyrektor Naczelny Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

PGE Energia Ciepła jest partnerem miast i regionów także poprzez wsparcie i inicjatyw kulturowych. Spółka objęła mecenatem instytucje kultury w pięciu lokalizacjach, w których posiada swoje aktywa ciepłownicze: Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną w Toruniu Filharmonią Zielonogórską w Zielonej Górze, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE