ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ekwador: Już 477 osób aresztowano na skutek ogólnokrajowych protestów
07.10.2019r. 17:40

Do 447 wzrosła liczba osób aresztowanych w Ekwadorze na skutek trwających od ubiegłego tygodnia protestach, jakie wybuchły w związku ze zniesieniem przez rząd obowiązujących od 40 lat dopłat do paliw - poinformowały rząd w poniedziałek.

Minister spraw wewnętrznych Paula Romo powiedziała lokalnemu radiu, że aresztowano głownie sprawców aktów wandalizmu, w tym osób odpowiedzialnych za zniszczenie kilkunastu karetek pogotowia.

W czwartek wprowadzono w Ekwadorze stan wyjątkowy.

Prezydent Lenin Moreno zapowiedział w poniedziałek, że nie będzie tolerował nieporządków i nie wycofa się ze zniesienia dopłat do paliw, mimo kolejnego dnia blokowania dróg przez demonstrantów.

Zniesienie dopłat zostało zawarte w pakiecie reform fiskalnych, które mają na celu ożywienie gospodarki i poprawę walki z przemytem paliw.

W niedzielę w prowincji Azuay na południu Ekwadoru zginął 35-letni mężczyzna potrącony przez samochód uciekający przed demonstrantami, blokującymi drogę publiczną.
Według minister Romo w akcjach policji przeciwko demonstrantom rannych zostało do niedzieli 14 cywilów, a według piątkowego bilansu władz obrażenia odniosło też 59 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Do protestów przyłączyła się Konfederacja Rdzennych Narodowości Ekwadoru (CONAIE), ogłaszając "stan wyjątkowy na wszystkich tubylczych terytoriach". Zapowiedziała, że policjanci i żołnierze zbliżający się do tych terenów zostaną schwytani.

Członkowie CONAIE zamierzają w najbliższych godzinach udać się do stolicy kraju, Quito, aby zaprotestować przeciwko drastycznej podwyżce cen paliw.

Zniesienie subwencji na paliwa spowodowało wzrost cen benzyn o 123 procent. Cena galonu amerykańskiego (ok. 3,8 l) oleju napędowego wzrosła z 1,03 dol. do 2,39 dol., a galon zwykłej benzyny kosztuje obecnie 2,40 dol. (przed podwyżką 1,85 dol.). Podwyżka ma pomóc rządowi zaoszczędzić 1,5 mld dol. rocznie, a cały pakiet reform podatkowych ma przynieść roczny zysk w wysokości ok. 2,27 mld dol.

W ramach porozumienia między Ekwadorem i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) kraj w zamian za zniesienie subwencji otrzymał kredyt w wysokości 4,2 mld dolarów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE