ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W rosyjskiej strategii energetycznej mogą się znaleźć zapisy o spadku znaczenia ropy naftowej
08.10.2019r. 08:50

Wiedomosti dotarły do projektu rosyjskiej strategii energetycznej do 2035 roku przygotowywanego przez tamtejsze ministerstwo energetyki. Wynika z niego, że zapotrzebowanie na ropę z Rosji sięgnie maksymalnego poziomu po 2025 roku, a potem zacznie spadać - czytamy w BiznesAlert.pl.

Projekt miał zostać przedstawiony na posiedzeniu w ministerstwie energii 21 września. Resort nie odpowiedział na pytania Wiedomosti na temat dokumentu. Wynika z niego, że firmy naftowe na świecie już teraz szykują się na spadek zapotrzebowania na ropę i inwestują w odnawialne źródła energii, jak norweski Equinor (dawniej Statoil) czy saudyjskie Saudi Aramco.
Wiedomosti przypominają, ze póki co firmy rosyjskie nie planują inwestycji w OZE. Przykładowo, Rosnieft nie wspomniał o nich w strategii do 2022 roku. Tymczasem sprzedaż ropy naftowej jest jednym z głównych źródeł przychodów do budżetu rosyjskiego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wiedomosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE