ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy mogą stanąć po stronie projektów gazowych w sporze o taksonomię
08.10.2019r. 09:21

Niemcy, podobnie jak Polska, mogą stanąć po stronie projektów gazowych w sporze o taksonomię dofinansowania inwestycji w sektorze energetycznym. Europejski Bank Inwestycyjny zamierza zakończyć finansowanie inwestycji w paliwa kopalne, w tym w gaz ziemny. Ma podjąć decyzję 15 października, ale może ją zmienić rosnący opór Niemiec - podaje cytowany przez BiznesAlert.pl Euractiv.com.

EBI podejmuje decyzje w drodze głosowania przedstawicieli wszystkich krajów członkowskich zasiadających w jego zarządzie. W razie braku konsensusu są one podejmowane podwójną większością i zależą od najsilniejszych graczy, jak Niemcy posiadający ponad 16 procent akcji banku.

Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energetyki opowiada się za dalszym wykorzystaniem gazu ziemnego. Podobnego zdania jest Eurogas zrzeszający firmy gazowe z Europy. Przeciwnicy wykorzystania tego paliwa wskazują za raportem Międzyrządowego Panelu o Zmianach Klimatu (IPCC), że metan wpływa na klimat o 34 razy bardziej niż dwutlenek węgla.
Decyzja EBI będzie miała istotne znaczenie dla dyskusji o taksonomii, czyli oznaczeniu projektów energetycznych z punktu widzenia ich oddziaływania na środowisko.

Najbliższy trialog ma doprowadzić do wprowadzenia takiej klasyfikacji, która odbierałaby dofinansowanie projektom oznaczonym jako szkodliwe dla środowiska. Wśród nich mogą znaleźć się także projekty gazowe, choć Polska wskazuje, że wywalczyła już dla nich derogacje. Opór Niemiec może oznaczać, że najbardziej radykalne rozwiązania nie znajdą się w propozycji stosownego aktu prawnego, który ma przygotować Komisja Europejska - czytamy w BiznesAlert.pl.
EurActiv.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE